RAPORT

Pogarda

Prezes PiS: Chcemy by 14. emerytura była wypłacana co roku

Najnowsze

Popularne

Prezes PiS Jarosław Kaczyński został zapytany o to czy w sytuacji rosnącej inflacji zostaną utrzymane rewaloryzacja rent i emerytur oraz trzynasta i czternasta emerytura. – Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe – powiedział prezes PiS podczas spotkania z działaczami w Kołobrzegu.

Premier: Jeśli Tusk wróciłby do władzy, to jego pierwszą decyzją byłoby odebranie 14. emerytury

Pod koniec sierpnia nastąpi wypłata 14. emerytury, dziś najmocniej krytykują ją politycy PO, którzy sami nic nie mogli z ta sprawą zrobić. Jeśli...

zobacz więcej

Prezes PiS zapewnił, że „rewaloryzacja będzie bardzo wysoka”.


– Będzie trzynastka, będzie czternastka – powiedział Kaczyński ,wyjaśniając, że „czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie”.


– Będzie to świadczenie nie jednoroczne, jak początkowo planowana, ale trwałe. Co roku będzie czternastka. – dodał prezes PiS.


Jarosław Kaczyński mówił także o sposobach walki z inflacją. – Najłatwiej inflację zwalczać metodą Balcerowicza, metodą schładzania gospodarki. Tylko, że potem jest wielkie bezrobocie, presja płacowa w dół i wielki wstrząs. My walczymy, żeby tego nie było, łagodzimy skutki dla wielu grup społecznych – powiedział prezes PiS. Z tego powodu, jak dodał, programy socjalne nie zostaną zatrzymane.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej