RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Duńska Agencja Energii: Gaz z Nord Stream 2 przestał wyciekać

Według Duńskiej Agencji Energii gaz z NS2 przestał wyciekać (fot. ABACA / Abaca Press / Forum)
Według Duńskiej Agencji Energii gaz z NS2 przestał wyciekać (fot. ABACA / Abaca Press / Forum)

„Przestał wyciekać gaz z rurociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu” – podała w sobotę Duńska Agencja Energii.

„Спасибо, Радек!”. Na forum ONZ „podziękowania w imieniu Putina” za tweet Sikorskiego [WIDEO]

Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzia wykorzystał tweet Radosława Sikorskiego na temat wycieków z gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2, by...

zobacz więcej

„Spółka Nord Stream 2 AG poinformowała Duńską Agencję Energii, że wydaje się, że w rurociągu NS2 ciśnienie jest stabilne. Świadczy to zatem, że gaz przestał wyciekać” – napisano w komunikacie.


Duńska Agencja Energii nie podała informacji na temat wycieku z Nord Stream 1, na północny wschód od Bornholmu. Wcześniej duńscy eksperci prognozowali, że znajdujący się tam gaz przestanie wydobywać się w niedzielę.


Każdy z dwóch gazociągów Nord Stream składa się z dwóch rur A oraz B. W poniedziałek stwierdzono trzy uszkodzenia, z czego dwa znajdują się na Nord Stream 1, w obu rurach, oraz jedno pęknięcie w Nord Stream 2. Następnie w czwartek poinformowano o zlokalizowaniu kolejnego pęknięcia w Nord Stream 2 w pobliżu uszkodzeń Nord Stream 1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej