RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Odprowadzał trumnę z ciałem królowej. 18-letni żołnierz zmarł w koszarach

18-letni żołnierz odprowadzał trumnę z ciałem królowej (fot. PAP/EPA/PO Phot Dave Jenkins/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT)
18-letni żołnierz odprowadzał trumnę z ciałem królowej (fot. PAP/EPA/PO Phot Dave Jenkins/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT)

Nastoletni żołnierz, który szedł w kondukcie pogrzebowym tuż za trumną z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II, dziewięć dni po pogrzebie został znaleziony martwy w koszarach w Londynie – podały w sobotę brytyjskie media.

Pogrzeb królowej Elżbiety II [WIDEO]

W kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze dobiegły końca oficjalne uroczystości pogrzebowe brytyjskiej królowej Elżbiety II. Symbole władzy...

zobacz więcej

Brytyjska armia potwierdziła, że pochodzący z południowej Walii 18-letni Jack Burnell-Williams zmarł w środę po południu w koszarach przy Hyde Parku w Londynie.


Policja przekazała sprawę do koronera, ale oświadczyła, że nie uważa, by zgon nastąpił w podejrzanych okolicznościach.


Burnell-Williams, który w czerwcu skończył 18 lat, był jednym z najmłodszych stażem żołnierzy Blues and Royals, ceremonialnego regimentu armii zajmującego się ochroną monarchy.

Był jednym z żołnierzy, którzy w czasie pogrzebu Elżbiety II szli bezpośrednio za Karolem III i pozostałymi członkami rodziny królewskiej. Kilka dni wcześniej asystował też w odprowadzaniu trumny z ciałem królowej z Pałacu Buckingham do Westminster Hall, gdzie przed pogrzebem była wystawiona na widok publiczny.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej