RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Podwójne zabójstwo i gwałt. Sąd aresztował sąsiada ofiar

Podejrzany został zatrzymany w czwartek (fot. Policja Sląska)
Podejrzany został zatrzymany w czwartek (fot. Policja Sląska)

Najnowsze

Popularne

Częstochowski sąd zdecydował w sobotę o aresztowaniu 42-latka, podejrzanego o zabójstwo w sierpniu matki i córki we wsi Gruszewnia niedaleko Kłobucka (Śląskie). Mężczyzna, który był sąsiadem ofiar, jest podejrzany o zabicie obu kobiet i zgwałcenie młodszej z nich.

Noworodek z podciętym gardłem. „Z matką nie ma logicznego kontaktu”

Do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach trafiła niespełna 15-letnia dziewczyna z noworodkiem. Dziecko miało ranę ciętą szyi. Szpital od razu...

zobacz więcej

Jak poinformował w sobotę rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie sędzia Dominik Bogacz, tego dnia sąd na posiedzeniu przychylił się do wniosku prokuratury o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.


42-latek na posiedzeniu nie zabrał głosu, jednak sąd wziął pod uwagę dostarczony przez prokuraturę materiał dowodowy oraz to, że mężczyzna po postawieniu mu w śledztwie zarzutów przyznał się do nich. Uwzględnił także grożący mu w procesie wymiar kary – z dożywociem włącznie.


Zeznania sprzeczne z dowodami


Zwłoki 70-letniej kobiety i jej 48-letniej córki znalazł 9 sierpnia br. w ich domu bliski ofiar. Ofiary miały na ciałach liczne rany, zadane ostrym narzędziem. Późniejsza sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu 48-latki był mechaniczny uraz głowy, a starszej z kobiet – gwałtowne uduszenie.


Podejrzany o te czyny został zatrzymany w czwartek. Informację o ustaleniu sprawcy i przedstawionych mu zarzutach przekazał w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. To ta jednostka prowadzi śledztwo wspólnie z Wydziałem Kryminalnym komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Jak wyjaśniał prok. Ozimek, przyczyną zatrzymania tego mężczyzny był fakt, że zeznania, które złożył w toku śledztwa, były sprzeczne z innymi zebranymi dowodami. Podejrzany usłyszał zarzuty dokonania zabójstw dwóch kobiet w nocy z 7 na 8 sierpnia br. na skutek zadania pokrzywdzonym licznych ciosów nożem, przy czym zabójstwo 48-latki było połączone ze zgwałceniem.Rzecznik prokuratury zaznaczył, że 42-latek nie był przesłuchiwany na początku śledztwa; pracuje w Niemczech i jeszcze przed znalezieniem ciał wyjechał do tego kraju. Został przesłuchany po powrocie do Polski, na początku w charakterze świadka. Po przedstawieniu zarzutów przyznał się do popełnienia zbrodni. Z uwagi na dobro śledztwa śledczy nie ujawniają, jakie dowody obciążają podejrzanego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej