RAPORT

Pogarda

Rosjanie potwierdzili „wycofanie” swoich sił z Łymanu [WIDEO]

Odbicie miasta może pozwolić siłom ukraińskim na atak zachodniej części obwodu ługańskiego (fot. Sergei Bobylev / TASS / Forum)
Odbicie miasta może pozwolić siłom ukraińskim na atak zachodniej części obwodu ługańskiego (fot. Sergei Bobylev / TASS / Forum)

Najnowsze

Popularne

Ministerstwo obrony Rosji potwierdziło w sobotę „wycofanie się” sił rosyjskich z Łymanu w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy w związku z „ryzykiem okrążenia”.

Rosjanie ostrzelali kolumnę samochodów. Zginęły 24 osoby w tym 13 dzieci

Co najmniej 24 osób, w tym 13 dzieci, zginęło w ostrzelanej przez siły rosyjskie kolumnie samochodów w powiecie kupiańskim w obwodzie charkowskim...

zobacz więcej„W związku z powstałym zagrożeniem okrążenia” wojska zostały wycofane na „korzystniejsze” pozycje – przekazało ministerstwo obrony, cytowane przez rosyjskie media.


Wcześniej w sobotę rzecznik ukraińskiego Wschodniego Zgrupowania Wojsk Serhij Czerewatyj poinformował, że ukraińska armia weszła do okupowanego przez siły rosyjskie Łymanu. Dodał, że walki trwają.


Czerewatyj mówił też, że rosyjskie zgrupowanie pod Łymanem jest okrążone.

Łyman to ważny węzeł kolejowy, a odbicie miasta może pozwolić siłom ukraińskim na atak zachodniej części obwodu ługańskiego, w tym na miasta Lisiczańsk i Siewierodonieck – podkreśla Radia Swoboda. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej