RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przewodniczący Klubu Lewicy: Platforma powinna zakneblować Sikorskiego

Krzysztof Gawkowski (fot. PAP/Albert Zawada)
Krzysztof Gawkowski (fot. PAP/Albert Zawada)

Najnowsze

Popularne

Wypowiedź Radosława Sikorskiego jako „głupia i niepotrzebna” - ocenił Krzysztof Gawkowski, przewodniczący klubu Lewicy. Jak powiedział w Radiu Plus „poziom szkodliwości” słów Sikorskiego jest olbrzymi, dlatego Rosjanie wykorzystali Sikorskiego w swojej propagandzie.

Premier: Sikorski skończył jako pionek putinowskiej propagandy [WIDEO]

Radosław Sikorski myślał o sobie, że jest mistrzem dyplomacji. A skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy – napisał w sobotę premier...

zobacz więcej

Polityk został zapytany o to „co powinna zrobić PO”. – Zakaz odzywania się w mediach, także społecznościowych przez kilka miesięcy. My na Lewicy wiemy, że trzeba być twardym w takich sprawach. Jeżeli Sikorski powiedział za dużo, powiedział głupio, powiedział w sposób, który szkodzi polskiej racji stanu, to bym go po prostu medialnie i komunikacyjnie zakneblował – odpowiedział Gawkowski.


Krzysztof Gawkowski był również pytany o stan rozmów na temat wspólnego startu w wyborach. – Atmosfera jest pokojowa, ale nie ma żadnego przełomu. Jest takie przekonanie, że wspólnie powinniśmy pokazywać gotowość do rządzenia. Hołownia, PSL, Lewica i PO przy jednym stole, razem. Mam duże wątpliwości czy będzie wspólna lista, ale Lewica jest otwarta na każdy scenariusz – powiedział.


Jak dodał Lewica jest gotowa „na samodzielny start”. – Raczej tej wspólnej listy nie będzie. Widzę dzisiaj u partnerów, że oni nie chcą. Jak nie chcą to pójdziemy sami. Jesteśmy gotowi, sondaże dają nam dobre notowania – podkreślił.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej