RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dramatyczny wybuch azotu. Wśród rannych są dzieci [WIDEO]

Do przerażającego wypadku doszło w Gironie (fot. tt/@SERCatalunya)
Do przerażającego wypadku doszło w Gironie (fot. tt/@SERCatalunya)

Najnowsze

Popularne

18 osób zostało rannych podczas zorganizowanej w Domu Kultury w katalońskiej Gironie, na północnym wschodzie Hiszpanii, imprezy o charakterze edukacyjno-rozrywkowym, gdzie przeprowadzano doświadczenia z ciekłym azotem. W wydarzeniu uczestniczyło kilkaset dzieci.

Hiszpania. Rekordowa liczba ofiar Korridy – 11 zabitych i blisko 400 rannych

Powracające po pandemicznej przerwie rozrywki związane z korridą stoją pod znakiem nie tylko zabijania byków, ale również najwyższej w historii...

zobacz więcej

Jak poinformowały w sobotę służby medyczne wspólnoty autonomicznej Katalonii, stan pięciu osób, w tym dzieci, jest poważny. Sprecyzowały, że najbardziej ucierpiała pięcioletnia dziewczynka, której stan zdrowia określany jest jako ciężki, a także mężczyzna prowadzący doświadczenie z ciekłym azotem.


Poszkodowani zostali przetransportowani do dwóch katalońskich szpitali – ustaliła rozgłośnia Cadena Ser.


Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek wieczorem na terenie dziedzińca Domu Kultury w Gironie podczas wydarzenia edukacyjno-rozrywkowego, w którym brało udział około 500 osób, głównie rodziców z dziećmi.


Z opublikowanych w internecie nagrań wynika, że uczestnicy doświadczenia byli zgromadzeni zaledwie kilka metrów od metalowego pojemnika, który eksplodował po nieudanym eksperymencie chemicznym.Po silnej eksplozji na dziedzińcu placówki wybuchła panika, a część uczestników wypadku potrzebowała po tym zdarzeniu pomocy psychologicznej.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej