RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Premier: Sikorski skończył jako pionek putinowskiej propagandy [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Radosław Sikorski myślał o sobie, że jest mistrzem dyplomacji. A skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy – napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. Odniósł się on do wpisu polityka PO, który oskarżył USA o uszkodzenie gazociągów Nord Stream. Wykorzystała to rosyjska propaganda.

Dziennikarz „Bilda” o Sikorskim: Jak najbardziej zaszkodzić europejskiej jedności? Proszę bardzo

Jak najbardziej zaszkodzić jedności europejskiej – pyta na Twitterze dziennikarz „Bilda”, udostępniając poniedziałkowy komentarz polityka PO...

zobacz więcej

Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła w piątek zgłoszony przez USA i Albanię projekt rezolucji potępiającej Rosję za jej próbę aneksji terytorium Ukrainy i wzywającej ją do wycofania wojsk. Przeciwko projektowi zagłosowała tylko Rosja, mająca prawo weta. Cztery kraje wstrzymały się od głosu.

 

Poruszenie wywołało wystąpienie rosyjskiego dyplomaty, który podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis na Twitterze o Nord Stream. Kilka dni temu polityk PO zasugerował, że za uszkodzeniami rosyjsko-niemieckiego gazociągu stoją Stany Zjednoczone. „Thank you, USA (dziękujemy wam, USA)” – napisał były szef MSZ.

 

Premier Mateusz Morawiecki skomentował ten fakt w sobotę w mediach społecznościowych. Na Twitterze napisał: „Radosław Sikorski myślał o sobie, że jest mistrzem dyplomacji. A skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy. Oto cała prawda o kierownictwie PO”.

 


Rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Ned Price oświadczył w środę, że „idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej, niż funkcją rosyjskiej dezinformacji”.

 

Czytaj także: Putin podziela opinię Sikorskiego ws. ataku na Nord Stream


Wpis Sikorskiego, wykorzystany przez rosyjską propagandę, w czwartek został usunięty z Twittera.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej