RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Najlepiej chroniona w Europie”. Zapora na granicy z Białorusią gotowa

Zapora na granicy z Białorusią jest już gotowa (fot. tt/@StZaryn)
Zapora na granicy z Białorusią jest już gotowa (fot. tt/@StZaryn)

Najnowsze

Popularne

Polska zakończyła budowę zapory na granicy z Białorusią i nielegalne przedostanie się do Polski jest obecnie niemożliwe – poinformował w sobotę sekretarz stanu w KPRM, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.

Zapora na granicy z Białorusią. Czy spełnia swoje zadanie?

Straż Graniczna twierdzi, że bariera na granicy polsko-białoruskiej spełnia swoje zadanie i ogranicza nielegalną migrację. Na dowód tej tezy...

zobacz więcej

„Polska skończyła budowę bariery ochronnej na granicy z Białorusią. Nielegalne przedostanie się do Polski jest obecnie niemożliwe. Polska granica jest dziś najlepiej chroniona w Europie” – napisał Żaryn w sobotę na Twitterze.


Budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej, której łączny koszt to ok. 1,6 mld zł, jest odpowiedzią na presję migracyjną, która przybierała na sile od wiosny 2021 roku.


Od tamtego czasu gwałtownie wzrosła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Litwą, Łotwą i Polską przez migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, Afryki i innych regionów. Jak wielokrotnie podkreślały służby, był to efekt celowych działań Białorusi w odpowiedzi na sankcje.Gotowa zapora na granicy z Białorusią (fot. tt/@StZaryn)
Gotowa zapora na granicy z Białorusią (fot. tt/@StZaryn)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej