RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Strażak zmarł podczas akcji. „Odszedł na wieczną służbę”

Nie żyje strażak, który zasłabł podczas akcji gaśniczej (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Nie żyje strażak, który zasłabł podczas akcji gaśniczej (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

Podczas działań gaśniczych prowadzonych w Michowicach (gmina Głuchów) zasłabł jeden ze strażaków ze Skierniewic. Niestety mimo natychmiast udzielonej pomocy medycznej nie udało się go uratować – poinformowała straż pożarna ze Skierniewic w województwie łódzkim. Asp. sztab. Jan Biernat pełnił służbę jako zastępca dowódcy zmiany. Miał 42 lata.

Strażak na urlopie uratował dwie tonące osoby. „Natychmiast ruszył na pomoc”

Strażak z Mrągowa, dowódca Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej mł. asp. Przemysław Kaczmarczyk podczas akcji ratunkowej w Jantarze uratował dwie...

zobacz więcej

Asp. sztab. Jan Biernat zasłabł podczas akcji gaśniczej w miejscowości Michowice, która trwała sześć godzin. Strażacy walczyli z pożarem budynku gospodarczego, w którym znajdowały się materiały łatwopalne, w tym butle z acetylenem, kilka tysięcy litrów paliwa. Strażak samodzielnie wsiadł do karetki. Po czym, jak podaje PSP w Skierniewicach, mimo udzielonej pomocy „wysiłki lekarza i ratowników PRM nie przyniosły efektu”.

 

O godz. 18.00 w jednostkach PSP i OSP zostaną uruchomione sygnały świetlne oraz dźwiękowe, by oddać hołd zmarłemu strażakowi. Inne służby zostały zaproszone do dołączenia do tej akcji.

 

Czytaj także: Tragiczny wypadek strażaków wracających z akcji


Państwowa Straż Pożarna określiła, że asp. sztab. Biernat „odszedł na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania”. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej