RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kiedy początek złotej polskiej jesieni? [PROGNOZA]

W środę temperatura może wynieść nawet 24 stopnie Celsjusza (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W środę temperatura może wynieść nawet 24 stopnie Celsjusza (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Najnowsze

Popularne

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego tygodnia, w środę możemy liczyć na znaczne ocieplenie. W Zielonej Górze słońce rozgrzeje termometry nawet do 24 st. C.

Grozi nam huragan? Prognoza na najbliższe dni

To dobra wiadomość – w ten weekend ominą nas silne wiatry, choć były one zapowiadane jeszcze w poniedziałek. U nas huraganów nie będzie – zapewnia...

zobacz więcej

Synoptycy byli zdecydowani, co do swoich prognoz. 


– Nasz wrocławski synoptyk dał w Zielonej Górze nawet 24 stopnie. W woj. wielkopolskim i pomorskim termometry mają pokazać w najcieplejszym momencie dnia 22 stopnie Celsjusza. Podobnej temperatury należy się spodziewać także w centrum kraju. Na zachodzie niestety trochę chłodniej, bo około 19 stopni – wskazuje Walijewski.


Apogeum złotej jesieni przypadnie na czwartek. Utrzyma się ona przynajmniej do soboty.


– Synoptycy nie przewidują w tym okresie opadów, ani silnych wiatrów, więc możemy w końcu mówić o złotej polskiej jesieni – wyjaśnia.


Ciepłe powietrze napływające z południa z pewnością sprawi, że ze Śnieżki zniknie wrześniowy śnieg. W czwartek spadło go 6 cm. – To wynik, którego nie odnotowano od 2002 r. – zwraca uwagę synoptyk IMGW.


Natomiast maksymalna grubość pokrywy śnieżnej we wrześniu na Śnieżce została zanotowana w 1972 r. Wówczas śniegu spadło aż 22 cm.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej