RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Biden: Panie Putin, niech pan zrozumie, co mówię – Ameryka jest przygotowana [WIDEO]

Joe Biden (fot. PAP/EPA/Yuri Gripas / POOL)
Joe Biden (fot. PAP/EPA/Yuri Gripas / POOL)

Najnowsze

Popularne

Nie damy się zastraszyć Putinowi i jego groźbom, będziemy dalej wspierać Ukrainę i jesteśmy w pełni gotowi do obrony każdego centymetra terytorium NATO – oświadczył w piątek prezydent USA Joe Biden, odnosząc się do przemówienia prezydenta Rosji, w którym obwieścił aneksję czterech ukraińskich obwodów.

Putin włączył okupowane terytoria do Rosji [MAPA]

Podjęliśmy decyzję o włączeniu Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej, a także obwodów chersońskiego i zaporoskiego w skład Federacji...

zobacz więcej

– Co do przemówienia pana Putina tego poranka: Ameryka i jej sojusznicy nie dadzą – podkreślam – nie dadzą się zastraszyć Putinowi i jego nieodpowiedzialnym słowom i groźbom – powiedział Joe Biden podczas wystąpienia w Białym Domu.


Biden powtórzył, że Ameryka i świat nigdy nie uznają prób aneksji ukraińskiego terytorium, nie zrezygnują z polityki wspierania Ukrainy.


– Ameryka jest w pełni przygotowana, by wraz z sojusznikami z NATO bronić każdego centymetra terytorium NATO – każdego centymetra. Zatem, panie Putin, niech pan zrozumie, co mówię: każdego centymetra – podkreślił prezydent.

Jak zniszczono Nord Stream 1 i 2? Nowe ustalenia Niemców

Gazociąg Nord Stream został uszkodzony przy użyciu wysoce skutecznych ładunków wybuchowych. Według informacji tygodnika „Spiegel”, takie są...

zobacz więcej

Wycieki z Nord Stream to sabotaż


Uszkodzenie gazociągów Nord Stream było aktem sabotażu – oznajmił Biden. Jak dodał, choć nieznane są jeszcze wszystkie okoliczności ataku, to Rosja rozsiewa na ten temat dezinformacje. – Nie wierzcie w to, co mówi Putin – powiedział.


– To był celowy akt sabotażu. Teraz Rosjanie pompują dezinformacje i kłamstwa, więc współpracujemy z naszymi sojusznikami, by dowiedzieć się tego, co dokładnie się stało – powiedział Biden .


Jak dodał, rozkazał swojej administracji, by pomogła chronić infrastrukturę krytyczną sojuszników USA i wysłała na miejsce nurków, by zbadali incydent.


– Nie wiemy jeszcze, co dokładnie się tam zdarzyło. Ale po prostu nie słuchajcie tego, co on mówi. Wiemy, że to nie jest prawda – zaapelował prezydent. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej