RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tysiące Rosjan świętuje w Moskwie. „Bójcie się, sataniści! Idziemy” [WIDEO]

Koncert i przemówienia w Moskwie (fot. NEXTA/Twitter.com)
Koncert i przemówienia w Moskwie (fot. NEXTA/Twitter.com)

Choć demokratyczny świat tego nie uznaje, Władimir Putin ogłosił aneksję kolejnych terenów Ukrainy do Rosji. Z tej okazji na Placu Czerwonym w Moskwie zorganizowano koncert. Odbyły się też absurdalne przemówienia, w czasie których grzmiano m.in. o „świętej wojnie”.

Ostre wystąpienie. Putin podziela opinię Sikorskiego ws. ataku na Nord Stream [WIDEO]

Europoseł PO Radosław Sikorski ocenił, że to Amerykanie zniszczyli gazociąg Nord Stream 2. Podobną opinię wyraził w piątek rosyjski dyktator...

zobacz więcej

W piątek Władimir Putin ogłosił bezprawną aneksję czterech obwodów Ukrainy.


W Moskwie zorganizowano z tej okazji koncert. – Zrobimy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo na nowych terytoriach – zapowiedział rosyjski dyktator Władimir Putin i przekonywał, że zniszczone i okupowane miasta są już własnością Federacji Rosyjskiej.


W sieci pojawiają się nagrania pokazujące, jak Rosjanie wspierający inwazję na Ukrainę śpiewają i tańczą przy murach Kremla.


Zobacz także ->  Sikorski skasował tweeta o Nord Stream

 

Internet podbijają też nagrania aktora Ivana Okhlobystina, który z furią w oczach i głosie krzyczał do zgromadzonych, że Rosja pokona „nazistów i satanistów”.


Apelował też, by Charków, Odessa, Mikołajów i inne miasta „rosyjskiej Ukrainy” zostały jak najszybciej anektowane.Senator USA: Atak nuklearny Rosji na Ukrainę byłby atakiem na NATO

– Gdyby Rosja użyła broni nuklearnej, aby spróbować uratować swoją słabnącą inwazję na Ukrainę, byłoby to równoznaczne z atakiem na samo NATO –...

zobacz więcej

Po tym, jak Putin ogłosił bezprawną aneksję czterech obwodów Ukrainy, prezydent Wołodymyr Zełenski złożył wniosek o dołączenie jego kraju do NATO. – Ukraina składa ten wniosek w trybie przyspieszonym – ogłosił w piątek. Taką informację szef państwa przekazał po piątkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.


Zobacz także ->  Poseł Lewicy: Sikorski ws. Nord Stream wodą na młyn rosyjskiej propagandy

 

To przejęcie terytorium jest nielegalne i nie mające żadnej podstawy prawnej. NATO nie uznaje aneksji ukraińskich terytoriów przez Rosję – oświadczył już sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.


Głos w sprawie zabrał już również prezydent Andrzej Duda. „Polska potępia rosyjskie próby aneksji terytorium Ukrainy i nigdy ich nie uzna” – napisał.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej