RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Pociągniemy do odpowiedzialności”. USA wysyłają komunikat do tych, którzy wspierają aneksję

Blinken ostrzega:Pociągniemy do odpowiedzialności każdy podmiot i kraj, który wspiera Putina w aneksji terytorium (fot. Kevin Dietsch / Staff / gettyimages)
Blinken ostrzega:Pociągniemy do odpowiedzialności każdy podmiot i kraj, który wspiera Putina w aneksji terytorium (fot. Kevin Dietsch / Staff / gettyimages)

Pociągniemy do odpowiedzialności każdą osobę, podmiot i kraj, który politycznie lub gospodarczo wesprze próby aneksji ukraińskiego terytorium przez prezydenta Putina - oznajmił w piątek sekretarz stanu USA Antony Blinken. Dodał, że Ukraina ma pełne prawo, by odbić swoje terytorium.

Senator USA: Atak nuklearny Rosji na Ukrainę byłby atakiem na NATO

– Gdyby Rosja użyła broni nuklearnej, aby spróbować uratować swoją słabnącą inwazję na Ukrainę, byłoby to równoznaczne z atakiem na samo NATO –...

zobacz więcej

- Pociągniemy do odpowiedzialności wszystkie osoby, podmioty, czy kraje, które udzielą politycznego lub gospodarczego wsparcia dla nielegalnych prób prezydenta Putina, by zmienić status ukraińskiego terytorium - powiedział Blinken podczas konferencji prasowej po spotkaniu z szefową MSZ Kanady Melanie Joly.


Szef amerykańskiej dyplomacji zaznaczył, że państwa trzecie wspierające Rosję będą narażone na sankcje i zapowiedział, że USA nigdy nie uznają rzekomej aneksji ukraińskiego terytorium.


- Ukraina ma każde prawo, by bronić swojej ziemi, swojego narodu i by odbić terytorium, które Rosja jej zagarnęła - dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej