RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Eurostat: rekordowo niska stopa bezrobocia w Polsce

Eurostat: W sierpniu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,6 proc., tyle samo co w lipcu (fot. NurPhoto / Contributor / gettyimages)
Eurostat: W sierpniu stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 2,6 proc., tyle samo co w lipcu (fot. NurPhoto / Contributor / gettyimages)

Najnowsze

Popularne

Tak jak w miesiącu poprzednim stopa bezrobocia w Polsce w sierpniu br. wyniosła 2,6 proc. Tym samym Polska ponownie znalazła się na drugim miejscu wśród krajów Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem - poinformował w piątek Europejski Urząd Statystyczny.

Wzrost PKB, inflacja i stopy procentowe w 2023 roku. Najnowsza prognoza PKO BP

W przyszłym roku PKB Polski wzrośnie o 0,9 proc. rdr, natomiast średnioroczna inflacja wyniesie 12,1 proc.; CPI powróci do celu inflacyjnego w 2025...

zobacz więcej

Według stosowanej przez Eurostat metodologii sytuacja na rynku pracy w Polsce w sierpniu br. była dobra, a stopa bezrobocia - podobnie jak w miesiącu poprzednim - wyniosła 2,6 proc.


Tym samym Polska ponownie znalazła się na drugim miejscu wśród krajów UE z najniższym bezrobociem. Pierwsze ponownie są Czechy z wynikiem 2,4 proc., a podium zamyka Malta (2,9 proc.). W sierpniu 2021 r. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 3,2 proc.


„To dobra wiadomość, mamy jednak na uwadze, że w miesiącach letnich co roku obserwujemy spadek bezrobocia ze względu na prace sezonowe. Liczymy się z niewielkimi wzrostami w kolejnych miesiącach” - podsumowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej