RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Senator USA: Atak nuklearny Rosji na Ukrainę byłby atakiem na NATO

Senator Partii Republikańskiej Lindsey Graham (fot. Alex Wong/Getty Images)
Senator Partii Republikańskiej Lindsey Graham (fot. Alex Wong/Getty Images)

– Gdyby Rosja użyła broni nuklearnej, aby spróbować uratować swoją słabnącą inwazję na Ukrainę, byłoby to równoznaczne z atakiem na samo NATO – powiedział amerykański polityk, senator ze stanu Karolina Południowa i członek Partii Republikańskiej Lindsey Graham. Swoją opinię dokładnie uzasadnił.

Ostre wystąpienie. Putin podziela opinię Sikorskiego ws. ataku na Nord Stream [WIDEO]

Europoseł PO Radosław Sikorski ocenił, że to Amerykanie zniszczyli gazociąg Nord Stream 2. Podobną opinię wyraził w piątek rosyjski dyktator...

zobacz więcej

Wojna na Ukrainie trwa, ale rosyjscy najeźdźcy stracili przewagę i pozycję strony dominującej.


Eksperci oceniali, że spychany od miesięcy do defensywy dyktator Władimir Putin został postawiony pod ścianą. Ponieważ nie chce się wycofać z okupowanych terytoriów, miał dwa wyjścia: mobilizacja albo atak nuklearny. Choć zdecydował się na ten pierwszy krok, Kreml wciąż straszy także wariantem numer dwa.


Zobacz także ->  Sikorski skasował tweeta o Nord Stream

 

Do sprawy odniósł się m.in. Lindsey Graham. Zapewnił, że atak nuklearny Rosji na Ukrainę byłby jednoznaczny z atakiem na NATO. Wyjaśnił, że w razie użycia takiej broni promieniowanie nie ograniczałoby się do Ukrainy, a jego skutki odczułaby również „część Europy, która jest pod sztandarem NATO”.


Tajemnicze przelewy milionów dla Sikorskiego. PiS: Czy to z Rosji [WIDEO]

Radosław Sikorski jest liderem wśród dorabiających polityków w PE. Z raportu Transparency International EU wynika, że za wykonywanie innych zajęć...

zobacz więcej

Republikanin z Karoliny Południowej powiedział dziennikarzom, że Stany Zjednoczone i ich zachodni sojusznicy będą więc musieli wymyślić „przytłaczającą” odpowiedź, która byłaby „katastrofalna” dla Rosji, „gdyby ten scenariusz zagłady się spełnił”.


Zobacz także ->  Poseł Lewicy: Sikorski ws. Nord Stream wodą na młyn rosyjskiej propagandy

 

– Tak więc, jeśli ten dzień kiedykolwiek nadejdzie, a mam nadzieję i modlę się, że tak się nie stanie, powinno to zostać rozważone przez NATO i Stany Zjednoczone jako atak Rosji na samo NATO – podkreślił.


Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wydało w piątek oświadczenie w reakcji na dekrety rosyjskiego dyktatora włączające ukraińskie obwody chersoński, doniecki, ługański i zaporoski do Federacji Rosyjskiej. Jak czytamy, resort z całą stanowczością potępia nielegalne akty „uznania niepodległości” i „przyłączania” do Rosji okupowanych przez nią regionów Ukrainy. Do sprawy odniósł się również prezydent RP Andrzej Duda. Więcej o sprawie  TUTAJ.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej