RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

MSWiA: Nie ma powodów, by ruszyć z dystrybucją tabletek jodku potasu

Najnowsze

Popularne

Wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży poinformował na konferencji prasowej, że nie występuje realne zagrożenie skażeniem radiacyjnym, dlatego nie ma powodów, by rozpocząć dystrybucję tabletek jodku potasu wśród obywateli.

„Co najmniej 23 zabitych”. Rosjanie ostrzelali kolumnę cywilnych samochodów

Rosyjskie wojska ostrzelały kolumnę cywilnych samochodów na obrzeżach Zaporoża na południu Ukrainy; zginęło co najmniej 23 osób, a 28 zostało...

zobacz więcej

– W ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, kierując się bezpieczeństwem obywateli w związku z informacjami medialnymi, które towarzyszyły działaniom zbrojnym wokół zaporoskiej elektrowni atomowej, zdecydowaliśmy o prewencyjnym, wyprzedzającym rozpoczęciu dystrybucji tabletek jodu potasu do powiatowych jednostek Państwowej Straży Pożarnej – wyjaśnił podczas konferencji prasowej w MSWiA Poboży. 


Zaznaczył, że działania te mają charakter „rutynowy, standardowy i przewidziany w przepisach prawa na wypadek ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego, które (…) nie występuje w tej chwili”. – Ale musimy przygotowywać się nawet na warianty, które wydają się dziś niemożliwe – oznajmił. 


Poinformował, że w niektórych województwach tabletki znajdują się już w punktach odbioru, którymi najczęściej są szkoły. Zapewnił, że tabletek wystarczy dla wszystkich, którzy będą ewentualnie musieli je przyjmować. 


Wskazał, że wojewoda w porozumieniu z przedstawicielami samorządu terytorialnego ustali sposób dystrybucji tabletek z jodkiem potasu do obywateli. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej