RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Przepisy prawa Tuska nie obowiązują? Internauci zwrócili na to uwagę

Donald Tusk jechał samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (fot. tt/@donaldtusk)
Donald Tusk jechał samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa (fot. tt/@donaldtusk)

Donald Tusk postanowił wrzucić do sieci nagranie z przejażdżki samochodem. Internauci wychwycili, że lider Platformy Obywatelskiej jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. „Prawka Donald Tusk nie ma. Jednak jako pasażer też w aucie zachować się nie umie” – napisał na Twitterze Łukasz Zboralski, dziennikarz i ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Przed chwilą stracił prawo jazdy. Tusk znów łamie przepisy

W sobotę szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk został zatrzymany za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Do incydentu doszło w...

zobacz więcej

Donald Tusk najwyraźniej nie ma wielkiego poszanowania dla przepisów ruchu drogowego. W listopadzie 2021 r. stracił prawo jazdy po tym, jak w miejscowości Wiśniewo przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, jadąc 107 km/h.


„Prawka Donald Tusk nie ma. Jednak jako pasażer też w aucie zachować się nie umie – jedzie bez pasów bezpieczeństwa” – napisał Zboralski.


Dodał, że polityk stwarza „zagrożenie dla samego siebie i siedzącego przed nim”.Jazdę pasażera bez pasów policja może ukarać mandatem kierowcę w wysokości 100 zł i czterema punktami karnymi. W nagraniu Tusk opowiada o inflacji. „To ważna rzecz, ale warto by jednak mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, jak się o niej mówi” – napisał Jacek Gądek z „Wyborczej”.
.
Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej