RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Michał Dworczyk: Złożyłem rezygnację z funkcji szefa KPRM

Najnowsze

Popularne

Dziś złożyłem rezygnację z funkcji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował na Twitterze Michał Dworczyk.

Szef klubu parlamentarnego PiS potwierdza: Dworczyk odejdzie ze stanowiska

Michał Dworczyk odejdzie z stanowiska szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki w...

zobacz więcej

„Dziękuję Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, kierownictwu PiS oraz wszystkim pracownikom KPRM za zaufanie i blisko 5 lat współpracy” – dodał. 

 

O dymisji Dworczyka poinformował po posiedzeniu klubu w czwartek jego szef Ryszard Terlecki. Oświadczył też, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, choć wszyscy zajmujący kierownicze stanowiska w rządzie – jak mówił – „muszą być do dyspozycji”. 

 

Dworczyk był szefem KPRM od 19 grudnia 2017 roku, a od 2019 ministrem–członkiem Rady Ministrów. Wcześniej pełnił m.in. funkcje wiceszefa Ministerstwa Obrony Narodowej, a także pełnomocnikiem rządu do spraw narodowego programu szczepień przeciw COVID–19. 

W 2005 r. jako ekspert ds. polityki wschodniej oraz polonijnej Dworczyk został doradcą premiera. W latach 2005–2007 Dworczyk koordynował pracę Międzyresortowego Zespołu ds. Polonii i Polaków za Granicą. W latach 2008–2010 pracował jako doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. Polonii i Polaków za granicą. 

 

Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości z okręgu wałbrzyskiego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej