RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Witczak o Sikorskim: Nie znam drugiego takiego antykremlowskiego polityka

Europoseł Radosław Sikorski (fot. Lukasz Dejnarowicz/Forum)
Europoseł Radosław Sikorski (fot. Lukasz Dejnarowicz/Forum)

Najnowsze

Popularne

Nie znam drugiego takiego antykremlowskiego polityka w Polsce jak Radosław Sikorski – powiedział Mariusz Witczak z PO, mówiąc o wpisie Sikorskiego na temat Nord Stream. Dodał, że były szef MSZ „ma bardzo ważną rolę do odegrania w polityce międzynarodowej i ją odegra”.

Sikorski skasował tweeta o Nord Stream

Radosław Sikorski skasował tweeta, w którym dziękuje USA za uszkodzenie gazociągów Nord Stream. Wpisy europosła odbiły się szerokim echem na całym...

zobacz więcej

Witczak był gościem RMF FM gdzie m.in. komentował wpis Sikorskiego na temat uszkodzenia gazociągów Nord Stream. Słowa te odbiły się szerokim echem na całym świecie. Odniósł się do nich także Departament Stanu USA, nazywając sugestie byłego ministra „rosyjską dezinformacją”. 

 

 – Nie znam drugiego takiego antykremlowskiego polityka w Polsce jak Radosław Sikorski. Jego pasją było przestrzeganie przed złymi relacjami różnych państw z Rosją – wskazał polityk PO.


Witczak zgodził się, że wpis polityka PO był niefortunny. – Sikorski nie jest na emeryturze i nie powinien tego typu być może dwuznacznych czy sarkastycznych wpisów realizować – ocenił. 

 

Gość radia podkreślił, że były szef polskiej dyplomacji jest bardzo zasłużonym politykiem. – Ma bardzo ważną rolę do odegrania w polityce międzynarodowej i odegra – wskazał.


Witczak dopytywany, czy w przyszłym rządzie PO Sikorski mógłby być szefem dyplomacji, odparł: „Ma kompetencje, żeby być ministrem spraw zagranicznych. Był świetnym ministrem spraw zagranicznych” – ocenił. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej