RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tusk o wpisie Sikorskiego: Ewidentny błąd i niepotrzebna ekstrawagancja

Donald Tusk i Radosław Sikorski (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)
Donald Tusk i Radosław Sikorski (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Najnowsze

Popularne

Radosław Sikorski wie, że popisał się niepotrzebną ekstrawagancją – powiedział przewodniczący PO Donald Tusk, komentując tweet byłego ministra spraw zagranicznych o uszkodzeniach gazociągów Nord Stream. Tusk dodał jednocześnie, że nie należy robić „wielkiej polityki” z „ewidentnego błędu”.

Sikorski skasował tweeta o Nord Stream

Radosław Sikorski skasował tweeta, w którym dziękuje USA za uszkodzenie gazociągów Nord Stream. Wpisy europosła odbiły się szerokim echem na całym...

zobacz więcej

Szef Platformy wyraził przekonanie, że po rozmowie z nim Sikorski będzie się wystrzegał podobnych wpisów.


– Sikorski dobrze zdaje sobie sprawę, że popisał się niepotrzebną ekstrawagancją. Ten wpis nie był ani mądry, ani potrzebny, ani odpowiedzialny – powiedział Tusk dziennikarzom.


Dodał, że nie należy robić „wielkiej polityki z ewidentnego błędu i chęci zwrócenia na siebie uwagi”. 


– Źle się stało, Sikorski wie, że źle się stało, zna moją opinię na ten temat i mam wrażenie, że po naszej rozmowie będzie się bardzo konsekwentnie wystrzegał tego typu ekstrawagancji – powiedział były premier.


Od poniedziałku w okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje.


Radosław Sikorski skomentował to wydarzenie tweetem o treści „Thank You, USA”.


Poseł Lewicy: Sikorski wodą na młyn rosyjskiej propagandy

Nie milkną echa kompromitującego wpisu Radosława Sikorskiego. – To była woda na młyn dla rosyjskiej propagandy – powiedział w programie „Jedziemy”...

zobacz więcej

Kierwiński: To zamyka sprawę


Platforma Obywatelska nie planuje wyciągnąć konsekwencji wobec Sikorskiego. Potwierdził to sekretarz generalny i wiceprzewodniczący klubu KO Marcin Kierwiński.


– Dobrze, że ten tweet został skasowany, bo nie było to rozsądne, nie było to mądre. Twitter to bardzo niebezpieczna broń. Wielu polityków aktywnych często wpada w pułapkę twitterowej popularności. Niepotrzebny, kompletnie niezrozumiały dla mnie tweet. Była rozmowa pana przewodniczącego PO Donalda Tuska z Sikorskim, myślę że temat jest zamknięty – powiedział czołowy polityk Platformy. 


Z kolei na antenie Polsat News o wpisie Sikorskiego wypowiedział się Bronisław Komorowski. Były prezydent stwierdził, że to dobra okazja, aby… zaatakować Andrzeja Dudę. 


– Przecież i panu prezydentowi Dudzie zdarzyło się przedziwne korespondowanie. Tłitowanie z jakimiś panienkami o różnych dziwnych nazwach – „Foka” czy „Foczka”, „Leśne porzekadło” czy coś takiego – mówił Komorowski. Tajemnicze przelewy milionów dla Sikorskiego. PiS: Czy to z Rosji [WIDEO]

Radosław Sikorski jest liderem wśród dorabiających polityków w PE. Z raportu Transparency International EU wynika, że za wykonywanie innych zajęć...

zobacz więcej

Macierewicz: PO nie potraktowała tego poważnie


Suchej nitki na „twórczości” Sikorskiego nie zostawił Antoni Macierewicz


– Jest dramatyczne, że partia, w której tak ważną osobą jest pan Sikorski, nie potraktowała tego poważnie, tylko próbuje to zlekceważyć, a ten atak został przyjęty w świecie jako ważne stanowisko nie tylko jego osobiście, ale całej tej partii – powiedział w Radiowej Jedynce.


Bardziej stanowczych działań od Platformy Obywatelskiej, a także Europejskiej Partii Ludowej domaga się Anna Zalewska. Europosłanka PiS przypomniała, że Sikorski jest szefem delegacji PE ds. kontaktów z USA. 


„Jak długo PO i EPP będą tolerować twitterowe wybryki »wybitnego« dyplomaty z Chobielina? Jako członek delegacji PE ds. stosunków z USA żądam natychmiastowej zmiany jej przewodniczącego!” – napisała na Twitterze.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej