RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Polska chce, by Bruksela rozmawiała o maksymalnych cenach na gaz [WIDEO]

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała w Brukseli złożenie wniosku o włączenie maksymalnych cen na gaz do porządku obrad piątkowego posiedzenia ministerialnego w Brukseli. – Ostatnio tę propozycje poparło 15 państw. (...) Mamy większość – dodała.

Otwarcie Baltic Pipe. Prezydent: Jeden z najważniejszych dni od 1989 roku

To jeden z najważniejszych dni od 1989 r. – mówił we wtorek wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej o otwartym gazociągu Baltic Pipe prezydent...

zobacz więcej

W piątek w Brukseli spotykają się ministrowie ds. energii i klimatu. 

 

– Duże rozczarowanie, bo w tej propozycji, która pojawiła się na stole, nie ma nic na temat cen gazu. Ostatnio tę propozycję poparło 15 państw. Pod listem, który wspólnie przygotowaliśmy, jest również 15 państw. (...) Wiele państw nie złożyło swojego podpisu, ale również popiera tę propozycję – powiedziała Moskwa. 

 

Dodała, że w tej sprawie w piątek rano odbyło się spotkanie. – Liczyliśmy bardzo starannie i mamy większość. Dzisiaj, gdyby (propozycja) znalazła się na stole, maksymalna cena na gaz znalazłaby poparcie większości państw europejskich bez zbędnych dyskusji. Będziemy na początku zgłaszać wniosek formalny o włączenie tego w porządek. Mamy gotowe propozycje – wyjaśniła minister. 

 

15 państw


15 państw Unii Europejskiej, w tym Polska, wysłało we wtorek wspólny list do Komisji Europejskiej, w którym domagają się wprowadzenia w UE limitu cenowego na hurtowe transakcje dotyczące gazu. 

 

Pod listem, oprócz Polski, podpisały się: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Francja, Grecja, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Hiszpania. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej