RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

USA: Zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami spalinowymi w Nowym Jorku od 2035

Stopniowe ograniczanie sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi rozpocznie się od 2026r. (fot. Mario Tama/Getty Images)
Stopniowe ograniczanie sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi rozpocznie się od 2026r. (fot. Mario Tama/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Stan Nowy Jork będzie wymagał do roku 2035, aby zaprzestać sprzedaży wszystkich nowych pojazdów osobowych z silnikami spalinowymi. Powiadomiła o tym gubernator Kathy Hochul.

Wybuch przy Nord Stream mógł uszkodzić szwedzko-polski kabel

Zbadamy, czy wskutek wybuchu przy gazociągu Nord Stream uszkodzeniu nie uległ także podmorski kabel elektryczny SwePol Link, łączący Szwecję z...

zobacz więcej

Dyrektywa w sprawie wprowadzenia do 2035 r. wymogów dotyczących pojazdów z zerową emisją obejmuje wszystkie nowe samochody osobowe, pickupy i SUV-y sprzedawane w stanie Nowy Jork.


Stopniowe ograniczanie sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi rozpocznie się od 2026 roku. Bezemisyjne samochody mają stanowić 35 proc. sprzedaży, w 2030 r. 68 proc. do 2035 r. – 100 proc. sprzedaży.


Według biura gubernator wymagane będą też nowe, zaostrzone normy dotyczące zanieczyszczeń dla samochodów osobowych, lekkich samochodów ciężarowych i średnich samochodów ciężarowych z silnikami spalinowymi w modelach z lat 2026-34.


„Naprawdę kładziemy nogę na pedał gazu i ożywiamy nasze wysiłki, aby upewnić się, że to przejście nie nastąpi w jakimś dniu w odległej przyszłości, ale w konkretnym terminie i roku – do roku 2035” – tweetowała Hochul.


Argumentowała, że pomoże to Nowemu Jorkowi osiągnąć wymóg klimatyczny polegający na redukcji gazów cieplarnianych o 85 proc. do 2050 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej