RAPORT

Pogarda

Putin podpisał dekrety uznające „niepodległość” Chersonia i Zaporoża [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Dekretami z czwartkowej nocy Putin przyznał niepodległość Chersonia i Zaporoża i zapowiedział, że w piątek włączy cztery okupowane ukraińskie obwody: doniecki, ługański, chersoński i zaporoski do Rosji. Te decyzje ma zatwierdzić rosyjski parlament.

Departament Stanu USA mocno o działalności Sikorskiego. „Funkcja rosyjskiej dezinformacji” [WIDEO]

Idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej niż funkcją rosyjskiej dezinformacji –...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT W lutym Putin uznał niepodległość samozwańczych republik Doniecka i Ługańska.

Putin powiedział, że jest gotów bronić tych terytoriów wszelkimi dostępnymi środkami, wskazując, że byłby skłonny użyć ataku nuklearnego, aby powstrzymać wysiłki Ukrainy na rzecz wyzwolenia jej suwerennego terytorium.

Ogłoszenie przez Putina planu aneksji ukraińskich terytoriów wywołało nową falę międzynarodowego potępienia Rosji. „Każda decyzja o przystąpieniu do aneksji obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego na Ukrainie nie miałaby podstawy prawnej i zasługuje na potępienie” – powiedział sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

„Doceniam jasne stanowisko sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa w sprawie kryminalnych zamiarów Federacji Rosyjskiej, dążącej do nielegalnego anektowania kolejnych terenów Ukrainy: takie działania nie będą miały żadnej mocy prawnej, rażąco naruszają Cele i Zasady Karty Narodów Zjednoczonych i nie zostaną uznane przez świat” – zaznaczył na Twitterze ukraiński prezydent.

I appreciate the clear position of UN Secretary-General @antonioguterres on the criminal intention of RF to illegally annex more ���� lands: such actions won't have any legal force, grossly violate the Purposes and Principles of the UN Charter and won't be recognized by the world.

— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) September 29, 2022


Prezydent USA Joe Biden oświadczył w czwartek, że Stany Zjednoczone nigdy nie uznają roszczeń Rosji do suwerennego terytorium Ukrainy, a „tzw. referenda” zorganizowane przez Moskwę na kontrolowanych przez nią ukraińskich terytoriach „były absolutną fikcją”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej