RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Jaka będzie przyszłość rządu i Morawieckiego? Kaczyński zabrał głos

Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Zmiany premiera i rządu nie będzie – miał zadeklarować prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas czwartkowego wyjazdowego posiedzenia klubu PiS. Zaznaczył jednocześnie, jak informuje PAP, że partia musi być elastyczna i „jakieś zmiany” na poziomie rządowym są możliwe.

Terlecki: Nie będzie zmiany na stanowisku premiera

Nie będzie oczywiście zmiany premiera – powiedział w czwartek wieczorem, po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS, wicemarszałek Sejmu i szef klubu...

zobacz więcej

W czwartek w Pułtusku na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się klub PiS, który miał debatować na temat bieżącej sytuacji politycznej, a także o planach na najbliższe miesiące.


Jak wynika z informacji PAP, prezes Kaczyński podczas wystąpienia uspokajał nastroje w partii po ostatnich doniesieniach medialnych o konflikcie wewnątrz rządu między premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem, szefem MAP Jackiem Sasinem.


Kaczyński: Zmiany premiera i rządu nie będzie


– Zmiany premiera i rządu nie będzie – miał zapowiedzieć Kaczyński, według relacji jednego z uczestników spotkania.


Lider PiS zaznaczył jednocześnie – relacjonował rozmówca PAP – że partia, na rok przed wyborami musi być elastyczna i na poziomie rządowym „jakieś zmiany” są możliwe.


– Naszym celem jest zwycięstwo w wyborach, więc niczego nie wykluczamy na przyszłość, a równocześnie nie ma co robić wokół tego afery – miał powiedzieć prezes PiS.


Podkreślał też, że politycy PiS muszą pamiętać, co jest stawką zbliżających się wyborów. – Walczymy o Polskę niepodległą, walczymy o Polskę demokratyczną – miał mówić Kaczyński.


Szef PiS wzywał ponadto parlamentarzystów do jeszcze większej aktywności w terenie, w tym dalszych spotkań z wyborcami.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej