RAPORT

Pogarda

Szef klubu parlamentarnego PiS potwierdza: Dworczyk odejdzie ze stanowiska

Najnowsze

Popularne

Michał Dworczyk odejdzie z stanowiska szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformował szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki w Pułtusku, gdzie odbywał się zjazd tego klubu.

Terlecki: Nie będzie zmiany na stanowisku premiera

Nie będzie oczywiście zmiany premiera – powiedział w czwartek wieczorem, po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS, wicemarszałek Sejmu i szef klubu...

zobacz więcej

– Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego, że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną, to muszą się liczyć ze zmianą – mówił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu.


Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: „Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji”. 


Po chwili dodałł: „Złożył albo złoży w najbliższym czasie”.


Dopytywany, czy dymisji Dworczyka domagała się Solidarna Polska w zamian za poparcie wydłużenia kadencji samorządów, Terlecki zaprzeczył. Nie odpowiedział na pytanie, jak ocenia pracę Dworczyka. Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej