RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Terlecki: Nie będzie zmiany na stanowisku premiera

Najnowsze

Popularne

Nie będzie oczywiście zmiany premiera – powiedział w czwartek wieczorem, po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS, wicemarszałek Sejmu i szef klubu Ryszard Terlecki. Według ustaleń portalu tvp.info Mateusz Morawiecki został przywitany na spotkaniu głośnymi oklaskami. Gromkie brawa rozległy się też po deklaracji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że nie będzie zmiany na stanowisku szefa rządu.

Premier Morawiecki: NATO jest silne i zjednoczone jak nigdy dotąd

NATO jest silne i zjednoczone jak nigdy dotąd i wzmacnia wschodnią flankę, kolejnym tego dowodem jest informacja, że Kongres Stanów Zjednoczonych...

zobacz więcej

– Pytanie, które rozumiem jest najważniejszym pytaniem wieczoru. Nie będzie oczywiście zmiany premiera – powiedział Terlecki na konferencji prasowej po wyjazdowym posiedzeniu klubu PiS w Pułtusku (woj. mazowieckie).


Terlecki potwierdził natomiast medialne doniesienia na temat dymisji szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka.


– Mówiłem o tym, że nie będzie zmiany na stanowisku premiera, ponieważ pojawiły się takie medialne spekulacje. Natomiast prezes też stanowczo powiedział i powtarzał kilkakrotnie na posiedzeniach prezydium Komitetu Politycznego, że wszyscy zajmujący jakiekolwiek kierownicze stanowiska w rządzie czy w partii muszą być do dyspozycji. Jeżeli ich praca zostanie uznana za niewystarczająco skuteczną, to muszą się liczyć ze zmianą – mówił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu.

Pytany, czy tak jest w przypadku ministra Michała Dworczyka, powiedział: „Z tego, co wiem, pan minister Dworczyk złożył rezygnację ze swojej funkcji”. Po chwili dodał: „Złożył albo złoży w najbliższym czasie”.Media informowały ostatnio, że wewnątrz rządu toczy się spór pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a wicepremierem i szefem MAP Jackiem Sasinem oraz że w niedługim czasie może dojść do zmian w rządzie, łącznie z ewentualną wymianą premiera. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej