RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Iga Świątek w TVP Info: Osiągnięcia przebiły marzenia [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Ten rok jest wyjątkowy, osiągnąłem coś, o czym nawet nie marzyłam, jak byłam mała. Nigdy nie myślałam nawet o tym, że mogę wygrać trzy turnieje Wielkiego Szlema i być liderką rankingu WTA – powiedziała w „Gościu Wiadomości” Iga Świątek.

MŚ w siatkówce kobiet: Polki pewnie pokonują Koreanki, awansują do II rundy

Polskie siatkarki pokonały w Gdańsku Koreę Południową 3:0 (25:17, 25:18, 25:16) w trzecim meczu pierwszej rundy mistrzostw świata i zapewniły sobie...

zobacz więcej

Polka w tym roku wygrała French Open i US Open, była niepokonana w 37 kolejnych meczach turniejowych, a do tego od blisko pół roku niezagrożona prowadzi w rankingu WTA. 


– Ten rok jest wyjątkowy, ale nie czuję żadnej presji. Pracuje ze mną sztab ludzi. To osoby, które naprawdę znają się na swojej pracy, potrafią odciąć mnie od niektórych rzeczy, które mogłyby sprawić, że nie byłabym dostatecznie skupiona. Już po pierwszej wygranej we French Open nauczyłam się tak funkcjonować, aby zachować w tym wszystkim należyty balans – powiedziała w TVP Info Świątek. 


Tenisistka nie zamierza spocząć na laurach. – Jeszcze wiele wyzwań przede mną, jestem bardzo podekscytowana, bo przede mną jeszcze kolejne turnieje – dodała. Już w poniedziałek Iga rozpocznie udział w silnie obsadzonym turnieju WTA w Ostrawie. 


Później przed najlepszą tenisistką świata start w San Diego, wieńcząca sezon impreza WTA Finals i być może turniej finałowy Billie Jean King Cup w Glasgow.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej