RAPORT

Pogarda

Czy Rosja użyje taktycznej broni jądrowej? HUR podaje potencjalny cel

Ukraiński wywiad wojskowy donosi, że ryzyko użycia przez Rosję taktycznej broni jądrowej przeciw Ukrainie jest bardzo duże (fot. Sasha Mordovets / Contributor / Gettyimages)
Ukraiński wywiad wojskowy donosi, że ryzyko użycia przez Rosję taktycznej broni jądrowej przeciw Ukrainie jest bardzo duże (fot. Sasha Mordovets / Contributor / Gettyimages)

Najnowsze

Popularne

Ryzyko użycia przez Rosję taktycznej broni jądrowej przeciwko Ukrainie jest bardzo duże; gdyby do tego doszło, mogłyby zostać zaatakowane duże skupiska wojsk w pobliżu linii frontu, a także ważne punkty dowodzenia i obiekty infrastruktury krytycznej - ocenił przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Wadym Skibicki.

Indie i Chiny przeciw Rosji? Biden ma plan

Administracja Joe Bidena czyni usilne starania, aby namówić sympatyzujące z Rosją Indie i Chiny do zajęcia zdecydowanego stanowiska ws....

zobacz więcej

- W celu powstrzymania takiego ataku potrzebujemy nie tylko systemów przeciwlotniczych, ale również przeciwrakietowych - ocenił Skibicki w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Guardian”.


Rzecznik amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego John Kirby ostrzegł 21 września, że jeśli Rosja użyje przeciwko Ukrainie broni atomowej, spotkają ją surowe konsekwencje. Odniósł się w ten sposób do słów rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, który zadeklarował wykorzystanie „wszystkich niezbędnych środków do obrony” Rosji w przypadku zagrożenia dla kraju, i zapewnił, że „nie blefuje”.


Doradca Białego Domu do spraw bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan oznajmił w niedzielę, że administracja prezydenta Joe Bidena traktuje groźby Putina „śmiertelnie poważnie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej