RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sikorski na dywaniku u Tuska, ale kary nie będzie: za tweety nie karzemy

Radosław Sikorski z PO (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)
Radosław Sikorski z PO (fot. Mateusz Wlodarczyk/NurPhoto via Getty Images)

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że wpis Radosława Sikorskiego był niepoważny i niepotrzebny; osoba z taką wiedzą nie powinna pozwalać sobie na tego typu dywagacje – ocenił szef klubu KO Borys Budka. Przekazał, że po „poważnej” rozmowie z szefem PO Donaldem Tuskiem, Sikorski napisał wyjaśnienia.

Sikorski brnie ws. Nord Streamu. Internauci przypominają jego wpisy z 2015 roku

Radosław Sikorski nie odpuszcza w sprawie swojego skandalicznego wpisu dotyczącego wycieku z gazociągów Nord Stream. Były minister spraw...

zobacz więcej

Radosław Sikorski skomentował na twitterze wycieki z gazociągu Nord Stream słowami „Thank you, USA”. Komentarz został podchwycony m.in. przez rosyjskie media. Sam Sikorski w kolejnych wpisach tłumaczył się ze swoich słów.


„Uszkodzenie Nordstream zawęża pole manewru Putina. Jeśli będzie chciał wznowić dostawy gazu do Europy, będzie musiał rozmawiać z krajami kontrolującymi gazociągi Brotherhood i Jamał” – podkreślił.


Dodał też, że Ukraina i kraje Bałtyckie od 20 lat sprzeciwiają się budowie gazociągów Nord Sream. Polityk przypomniał nagranie wypowiedzi prezydenta USA Joego Bidena. Jeśli Rosja dokona inwazji na Ukrainę, nie będzie już Nord Stream 2. Położymy temu kres” – mówi prezydent USA na udostępnionym przez Sikorskiego filmie. 


„Hipotezy we własnym imieiu” 


W kolejnym wpisie w środę Sikorski wyjaśnił, że to była jego prywatna opinia. „Cieszy mnie, że Nordstream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat, jest w 3/4 sparaliżowany. To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców” – napisał na Twitterze Sikorski.


„Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność, aby to zrobić, stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu” – dodał.

Sikorski: Rosja nie jest wrogiem. Putin to nie Stalin [WIDEO]

Europoseł PO Radosław Sikorski mówił w 2020 roku, że „Rosja nie jest naszym wrogiem”. Krytykował polityków PiS, że w przeciwieństwie do niego i...

zobacz więcej

O sprawę pytany był w radiu Plus Borys Budka. Pierwszy wpis Sikorskiego ocenił jako „niepotrzebny”.


– Nie można sobie snuć takich hipotez, zwłaszcza jak się jest poważnym politykiem, osobą, co do której opinia publiczna nie ma wątpliwości, że ma jakąś wiedzę – powiedział szef klubu KO. Według niego Sikorski „musi bardziej myśleć nad tym, co pisze”.


Czy będą konsekwencje? 


Na pytanie, czy Sikorski powinien się z tego wpisu wycofać, Budka odparł: „Już napisał, że to była robocza hipoteza i oczywiście czeka na ustalenia”. W jego ocenie, „to kończy sprawę”. 


Pytany, czy Sikorski poniesie jakieś partyjne konsekwencje Budka powiedział, że nie. „Bo, za tweety nie karzemy” – zaznaczył. 


Budka poinformował też, że odbyła się „poważna” rozmowa szefa PO Donalda Tuska z Radosławem Sikorskim i w jej konsekwencji Radosław Sikorski napisał wyjaśnienia.


– Co, do tego nikt nie ma wątpliwości, że to był niepoważny tweet, niepotrzebny tweet, i osoba z taką wiedzą nigdy nie powinna pozwalać sobie na tego typu dywagacje – powiedział polityk KO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej