RAPORT

Prorosyjska era Tuska

NATO: Każdy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się z reakcją

„NATO jest zaangażowane w odstraszanie i obronę przed atakami hybrydowymi" (fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis)
„NATO jest zaangażowane w odstraszanie i obronę przed atakami hybrydowymi" (fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis)

Najnowsze

Popularne

Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją – głosi oświadczenie Rady Północnoatlantyckiej, opublikowane w czwartek w reakcji na eksplozje i wycieki z gazociągów Nord Stream.

Czwarty wyciek gazu z Nord Stream. Szef MSZ o zagrożeniu dla Baltic Pipe [WIDEO]

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła wcześniej w tym tygodniu czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 –...

zobacz więcej

„Jako sojusznicy, zobowiązaliśmy się do przygotowania, odstraszania i obrony przed wykorzystaniem energii i innych taktyk hybrydowych do wywierania nacisku przez podmioty państwowe i niepaństwowe. Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotka się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją” – zapewniła Rada Północnoatlantycka (NAC). 

 

„Uszkodzenie rurociągów budzi głębokie zaniepokojenie”


„Uszkodzenie rurociągów Nord Stream 1 i Nord Stream 2 na wodach międzynarodowych na Morzu Bałtyckim budzi głębokie zaniepokojenie. Wszystkie obecnie dostępne informacje wskazują, że jest to wynik celowych, niebezpiecznych i nieodpowiedzialnych aktów sabotażu. Wycieki te stwarzają ryzyko dla żeglugi i powodują znaczne szkody dla środowiska. Wspieramy prowadzone dochodzenia w celu ustalenia przyczyn szkody” – dodała NAC. 

Zełenski ostrzega Rosjan: Jeśli chcecie żyć, uciekajcie

Walczcie na swoich ulicach o swoją wolność; i tak już wszystko wam zabrano – zwrócił się do Rosjan w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr...

zobacz więcej

Rada Północnoatlantycka jest głównym organem decyzyjnym o charakterze politycznym w strukturze NATO. Każde państwo członkowskie ma swojego reprezentanta w NAC. Rada zbiera się na różnych szczeblach co najmniej raz w tygodniu lub za każdym razem, kiedy zachodzi taka potrzeba. 

 

Tego samego dnia sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zaznaczył, że „sabotaż rurociągów Nord Stream budzi głębokie zaniepokojenie”. 

 

„NATO jest zaangażowane w odstraszanie i obronę przed atakami hybrydowymi. Każdy celowy atak na infrastrukturę krytyczną sojuszników spotkałby się ze zjednoczoną i zdeterminowaną reakcją” – podkreślił Stoltenberg na Twitterze. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej