RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Afera z udziałem prezesa piłkarskiego klubu PSG. Chodzi o korupcję

Prezes piłkarskiego klubu Paris Saint Germain Nasser Al-Khelaďfi (fot. Aurelien Meunier - PSG/PSG via Getty Images)
Prezes piłkarskiego klubu Paris Saint Germain Nasser Al-Khelaďfi (fot. Aurelien Meunier - PSG/PSG via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Francuski dziennik „Liberation” ujawnia aferę z udziałem prezesa piłkarskiego klubu Paris Saint Germain – katarskiego biznesmena Nassera Al-Khelaďfiego. Gazeta twierdzi, że katarskie służby użyły „brudnych metod”, aby chronić działacza przed kompromitującymi doniesieniami. Chodzi m.in. o dowody korupcji w sprawie przyznania Katarowi organizacji tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.

Szejkowie zorganizują mundial dzięki łapówkom. Fortuna dla córki działacza FIFA

Afera korupcyjna w FIFA zatacza coraz szersze kręgi. Wiadomo już, że mistrzostwa świata w RPA i Brazylii zorganizowano dzięki wielomilionowym...

zobacz więcej

„Liberation” twierdzi, że tajne służby Kataru więziły i torturowały przez dziewięć miesięcy francusko-algierskiego biznesmena Tayeba B. Miał on dokumenty dotyczące fikcyjnych zatrudnień w otoczeniu Nassera Al-Khelaďfiego, jego życia prywatnego i przede wszystkim korupcji stosowanej przez władze Kataru za przyznanie im organizacji Mundialu.


Według niektórych źródeł Tayeb B. próbował szantażować prezesa PSG. Ostatecznie Al-Khelaďfi zawarł z nim tajny układ i odzyskał dokumenty. W negocjacjach pośredniczyli prominentni paryscy adwokaci związani z centroprawicową partią Republikanie i dwie byłe minister. 


„Liberation” podkreśla, że rewelacje te mogą być
początkiem „wybuchowego skandalu”.


W miniony weekend media obiegła informacja o aresztowaniu emerytowanego policjanta i agenta wywiadu pracujących dla PSG, którym postawiono zarzut korupcji. „Klub dysponował małą agencją wywiadu, która zaczyna się sypać” – powiedziało „Libération” źródło bliskie śledztwu. 


Gazeta domaga się, aby sprawą zajął się francuski wymiar sprawiedliwości. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej