RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sprawa zabójstwa Adamowicza. Stefan W. w trakcie rozprawy krzyczał „Allah Akbar”

Stefan W. (fot.  PAP/Marcin Gadomski)
Stefan W. (fot. PAP/Marcin Gadomski)

Najnowsze

Popularne

Stefan W., który jest oskarżony o zabójstwo prezydenta Gdańska, na początku czwartkowej rozprawy dwukrotnie wykrzyczał „Allah Akbar!”. W Sądzie Okręgowym w Gdańsku trwa 17. rozprawa w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza.

Opinia biegłych o zabójcy Pawła Adamowicza. Okaże się, czy Stefan W. był poczytalny

Gdańska prokuratura otrzymała już opinię o poczytalności i stanie zdrowia psychicznego Stefana W., zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza....

zobacz więcej

Oskarżony Stefan W. został doprowadzony z pobliskiego aresztu śledczego do największej sali sądu. Usiadł w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu za szklaną szybą.


Na początku rozprawy, przed rozpoczęciem przesłuchań świadków, oskarżony dwukrotnie wykrzyczał „Allah Akbar”, co można tłumaczyć jako „Bóg jest wszechmocny”. 

 

Sędzia Sądu Okręgowego Aleksandra Kaczmarek prosiła o wpisanie słów oskarżonego do protokołu. Poinformowała, że oskarżony – jak przed każdą rozprawą – został przebadany przez lekarza i może w niej uczestniczyć. 


W czwartek zostanie przesłuchana m.in. lekarka, która reanimowała na scenie prezydenta Pawła Adamowicza.

Jest opinia biegłego ws. pracy ratowników, którzy reanimowali Pawła Adamowicza

Biegły ocenił, że ratownicy medyczni prawidłowo przeprowadzili reanimację prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza po tym, jak został on zaatakowany...

zobacz więcej

Stefan W. jest oskarżony o dokonanie zabójstwa w zamiarze bezpośrednim w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także o popełnienie przestępstwa zmuszania innej osoby do określonego zachowania. Obu przestępstw oskarżony miał dopuścić się w warunkach powrotu do przestępstwa.


Oskarżonemu grozi od 12 lat do dożywotniej kary więzienia. 

 

W opinii biegłych, gdy 13 stycznia 2019 r. wszedł na scenę i zaatakował nożem Pawła Adamowicza, miał ograniczoną poczytalność. Może to wpłynąć na wysokość kary więzienia.Sąd może zastosować jej nadzwyczajne złagodzenie. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej