RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polska Fundacja Narodowa na Uniwersytecie w Oxfordzie

Polska Fundacja Narodowa organizuje seminaria oksfordzkie (fot.  PAP/Leszek Szymański)
Polska Fundacja Narodowa organizuje seminaria oksfordzkie (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

Terapia na wojnie czyli solidarność jako odpowiedź na współczesne kryzysy jest tematem seminarium zorganizowanego przez Polską Fundację Narodową na Uniwersytecie w Oksfordzie.

I Love Poland pierwszy na mecie regat w Helsinkach. Pobił rekord

Promujący Polskę jacht I Love Poland pierwszy przypłynął na metę regat w Helsinkach – poinformował rzecznik Polskiej Fundacji Narodowej Temistokles...

zobacz więcej

Polska Fundacja Narodowa we współpracy z Fundacją Two Wings Institute już od kwietnia prowadzi serię seminariów na Uniwersytecie w Oksfordzie. 


 
Inicjatywa ma służyć budowaniu
mostów „między Wielka Brytanią, Polską a Trójmorzem, między polskim a europejskim środowiskiem akademickim, nauką a przywództwem, teorią a praktyką oraz między Wschodem a Zachodem” – wyjaśnia fundacja w komunikacie. 
 

Kolejne wydarzenie z tej serii odbywa się dzisiaj w Harris Manchester College na uniwersytecie w Oxfordzie. Seminarium z cyklu „Rethinking Leadership. Oxford Series”, jest czwartym spotkaniem. A jego tematem jest „Terapia na wojnie, czyli solidarność jako odpowiedź na współczesne kryzysy”.


 
„Odbudowanie solidarności, powrót do źródeł polskiej kultury i dziedzictwa narodowego oraz tworzenie unikalnej przestrzeni dla rozwoju liderów sfery publicznej to główne zadanie rozpoczynającego się właśnie kolejnego cyklu z serii spotkań na Uniwersytecie w Oxfordzie. Zależy nam by mądrze i odpowiedzialnie dbać o przyszłość Polski” – dodał
Michał Góras, wiceprezes Polskiej Fundacji Narodowej. 
 

 
Polska Fundacja Narodowa chce w ten sposób budować właściwą narrację o Polsce w zachodnich kręgach opiniotwórczych i tworzyć przestrzeń do wymiany myśli. 


 
W ramach cyklu seminariów odbyły się już trzy spotkania „Przywództwo duchowe w czasie wojny”, „Wojna pamięci”, „Poza równowagą sił. Dyplomacja dla wolności religii i przekonań”. Przed nami kolejne z serii – „Kultura, solidarność i przywództwo” oraz „Przyszłość solidarności” – najbliższe już dziś.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej