RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wypadek w wielkopolskim zoo. Pracownik ranny, zwierzę nie żyje

Jeleń zdechł (fot. Shutterstock/Piotr Krzeslak, zdjęcie ilustracyjne)
Jeleń zdechł (fot. Shutterstock/Piotr Krzeslak, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w środę wieczorem w zoo w Nowym Tomyślu w Wielkopolsce. Jeleń uciekł ze swojego wybiegu; podczas obezwładniania zwierzęcia pracownik ogrodu został ranny i trafił do szpitala. Zwierzę padło.

Matka z dwójką dzieci potrącona na pasach w Poznaniu

Do szpitala trafiła kobieta, która w środę w Poznaniu przechodziła przez przejście dla pieszych prowadząc wózek z dwójką dzieci i została...

zobacz więcej

Jak powiedział w czwartek rano oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Nowym Tomyślu st. kpt. Damian Żukrowski, zgłoszenie o zdarzeniu służby odebrały w środę wieczorem, już po zamknięciu ogrodu zoologicznego. 

 

– Na miejsce pojechały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Nowego Tomyśla. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, jeden z pracowników zoo zdążył już obezwładnić jelenia. Strażacy pomogli mu utrzymać zwierzę i je uspokoić do czasu, aż na miejsce dojedzie lekarz weterynarii – powiedział. 

 

Dodał, że „niestety najpewniej w wyniku szamotaniny, kiedy zwierzę próbowało się uwolnić – jak to później stwierdził lekarz weterynarii – w wyniku wysiłku, dużych emocji – jeleń niestety zdechł”.

 

Pracownik zoo, który został raniony podczas obezwładniania zwierzęcia, został zabrany do szpitala na obserwację. Żukrowski powiedział, że pracownik nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej