RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Czwarty wyciek gazu z Nord Stream. Szef MSZ o zagrożeniu dla Baltic Pipe [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 – poinformowała rzeczniczka służby Jenny Larsson dziennikowi „Svenska Dagbladet”. Wcześniej mówiono o trzech wyciekach. – Wskazanie, że w zasięgu służb jest uszkodzenie jednego czy dwóch gazociągów, oznacza, że także trzeci gazociąg, o którym myślimy (Baltic Pipe – red.), może ulec takiemu zamachowi – skomentował minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Sikorski cytowany przez rosyjską propagandę

Rosyjscy dziennikarze z programu pierwszego telewizji Ria Novosti podchwycili sugestię Radosława Sikorskiego, jakoby Amerykanie mieli coś wspólnego...

zobacz więcej

Jak przekazała Larsson, czwarty wyciek znajduje się w szwedzkiej wyłącznej strefie ekonomicznej. „Według najnowszych informacji gaz wydostaje się więc z dwóch miejsc w strefie szwedzkiej i dwóch w strefie duńskiej” – pisze Agencja Reutera. 

 

Szwedzkie służby specjalne SAPO przejęły w środę od policji dochodzenie w sprawie podejrzenia wystąpienia sabotażu, którego następstwem jest wyciek z gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim. W komunikacie służb podkreślono, że nie można wykluczyć, iż stoi za nim obce mocarstwo. 

 

Nord Stream 2 i Nord Stream 1 uszkodzone


Gazociągi Nord Stream 2 i Nord Stream 1 zostały uszkodzone w poniedziałek w pobliżu Bornholmu. Od tego czasu wycieka z nich gaz w postaci widocznych na powierzchni wody bąbelków.


Szwedzka Straż Przybrzeżna poinformowała, że wyciek z Nord Stream 1 zacznie się zmniejszać w niedzielę. Przesył NS 1 wstrzymała Rosja, a NS 2 jest gotowy do eksploatacji, ale nie został uruchomiony. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej