RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zełenski ostrzega Rosjan: Jeśli chcecie żyć, uciekajcie

Prezydent Ukrainy w trakcie codziennego wystapienia (fot. Facebook/Wołodymyr Zełenski)
Prezydent Ukrainy w trakcie codziennego wystapienia (fot. Facebook/Wołodymyr Zełenski)

Walczcie na swoich ulicach o swoją wolność; i tak już wszystko wam zabrano – zwrócił się do Rosjan w środę wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Finlandia wprowadza ograniczenia dla uciekających przed mobilizacją Rosjan

Rząd Finlandii poinformował w środę, że postanowił znacznie ograniczyć prawo uciekających przed mobilizacją Rosjan do wjazdu na teren Finlandii –...

zobacz więcej

Rosja napada na Ukrainę – RAPORT


– Chcecie żyć – uciekajcie. Chcecie żyć – oddawajcie się do niewoli. Chcecie żyć – walczcie na swoich ulicach o swoją wolność – zwrócił się po rosyjsku do Rosjan ukraiński prezydent.


– I tak wszystko wam zabrano. Czy może ktoś z was ma platformy wiertnicze? Pałace? Winnice? A może jachty? Albo jakiś bank? O co wy w ogóle walczycie? Macie tylko kredyty, coś do zjedzenia wieczorem i teraz macie mobilizację. Walczcie o swoje! Nie przychodźcie na naszą ziemię, nie wchodźcie w naszą duszę i w naszą kulturę – wezwał Zełenski.


Szef ukraińskiego państwa oświadczył też, że głównym zadaniem Ukrainy jest teraz koordynacja działań z partnerami w odpowiedzi na rosyjskie pseudoreferenda na ukraińskim terytorium i związane z nimi zagrożenia.


– To nie 2014 rok. Wszyscy wszystko rozumieją. I na pewno będą działać – podkreślił, odnosząc się do aneksji ukraińskiego Krymu w 2014 r.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej