RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Fala powodziowa na 6 m, porywy wiatru do 240 km/h. Huragan Ian uderzył we Florydę

Huragan Ian uderzył we Florydę jako niebezpieczny huragan kategorii 4 w środę (fot. Lokman Vural Elibol/Anadolu Agency via Getty Images)
Huragan Ian uderzył we Florydę jako niebezpieczny huragan kategorii 4 w środę (fot. Lokman Vural Elibol/Anadolu Agency via Getty Images)

Huragan Ian uderzył w południowo-zachodnią część Florydy – poinformowało amerykańskie National Hurricane Center.

Niemiecka prasa: Norwegia ostrzegała kilka dni wcześniej

Zanim doszło do wycieków z rurociągów na Bałtyku, Norwegia ostrzegała przed atakami dronów – pisze w środę „Bild”, odnosząc się do poniedziałkowego...

zobacz więcej

Huragan znajduje się około 30 km na zachód od miejscowości Punta Gorda i ma 4. kategorię w skali Saffira-Simpsona. Oznacza to porywy wiatru osiągające do 240 km/h. Towarzysząca Ianowi fala powodziowa dochodzi do sześciu metrów. „Przed nami bardzo ciężkie dni” – ostrzegł gubernator Florydy Ron DeSantis. Przed uderzeniem Iana setki tysięcy mieszkańców wybrzeża Florydy udało się w głąb lądu do schronisk i hoteli. Część wyjechała do położonych na północ Georgii i Karoliny Południowej. Ci, którzy pozostali na miejscu, zgromadzili zapasy żywności, wody i paliwa do generatorów. Władze Florydy ostrzegają przed powodziami i awariami sieci energetycznej. Miejsce głównego uderzenia huraganu nie jest dokładnie znane. Jest jednak szansa, że centrum Iana ominie trzymilionową aglomerację Tampy.

Prezydent Joe Biden obiecał pełne wsparcie Florydy ze strony rządu federalnego i Agencji zarządzania Kryzysowego.Video w time-lapse nagrywane przez cały dzień na kamerze w #FortMyers pokazuje jak nadciąga burza. #Ian #flwx #Hurricane_Ian #Hurricanelan #IanHurricane #Ianflorida #Florida #floridahurricane #wieszwięcej @YWNReporter pic.twitter.com/xH558NOegk
— Dorota Malicka 🇵🇱 (@RubyTuesday828) September 28, 2022

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej