RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Tusk znowu straszy. „Użyjemy wszystkich dostępnych środków”

Donald Tusk (fot. Twitter)
Donald Tusk (fot. Twitter)

Jacek Sasin przedstawił założenia ustawy, która nakładałaby na duże firmy i korporacje podatek od wysokich marż. Ten pomysł skrytykował Donald Tusk. Szef PO nazwał projekt ministra aktywów państwowych „wojną z polską przedsiębiorczością”

„Panie Donaldzie Tusku, kiedy pan się odniesienie do wpisu Sikorskiego nt. sabotażu na Bałtyku?”

Europopseł PO i były szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski zasugerował, że to Stany Zjednoczone doprowadziły do eksplozji i uszkodzenia...

zobacz więcej

W środę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że chodzi o opodatkowanie wielkich korporacji i firm, w tym również spółek Skarbu Państwa. Sasin przekonywał , że opodatkowanie ma dotyczyć „rosnących w sposób nadwymiarowy marż, nie zysków”. Jak informował wcześniej szef MAP, szacowane wpływy z opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa to 13,5 mld zł.


Były premier zamieścił na Twitterze krótkie nagranie wideo, w którym odniósł się m.in. do obecnej sytuacji gospodarczej w kraju. Przekonuje w nim, że „w tak trudnym czasie obecna władza rusza na wojnę z polską przedsiębiorczością”. 


Donald Tusk wymienił w tym kontekście zapowiedzi „nałożenia podatku wstecz na marże brutto”. – Przedsiębiorcy dobrze rozumieją, że to oznacza śmiertelne zagrożenie dla polskich firm – podkreślił lider PO.


– Użyjemy wszystkich dostępnych środków, aby proponowane rozwiązania nie weszły w życie – dodał.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej