RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Służby we Francji ostrzegają: W szkołach rosną wpływy islamistów

 Państwowe służby we Francji ostrzegają przed rosnącymi wpływami islamistów w szkołach (fot. Shutterstock/Bagus Park, zdjęcie ilsutracyjne)
Państwowe służby we Francji ostrzegają przed rosnącymi wpływami islamistów w szkołach (fot. Shutterstock/Bagus Park, zdjęcie ilsutracyjne)

Najnowsze

Popularne

Dziennik „Le Parisien” i tygodnik „L'Express” ujawniają treść notatki sporządzonej przez Państwowy Komitet ds. Zapobiegania Przestępczości i Radykalizacji. „Służby ostrzegają w niej przed rozprzestrzenianiem się w mediach społecznościowych ideologii islamistów, która kwestionuje zasady laickości” – informuje „Le Parisien”.

Islam we Francji się radykalizuje. Macron zwleka z rozwiązaniem problemu

Islam we Francji staje się coraz radykalniejszy. Z raportu Instytutu Montaigne’a w Paryżu wynika, że 28 proc. muzułmanów w tym kraju wyznaje...

zobacz więcej

Jak podaje stołeczny dziennik w notatce zauważono, że anonimowe konta na portalach społecznościowych takich jak Twitter czy TikTok namawiają uczniów do noszenia muzułmańskiego ubioru i do modlenia się w szkołach, co jest zakazane od 2004 roku.


Media piszą o wzmożonej od kilku miesięcy ofensywie radykalnego islamu, która sprawia, że coraz więcej uczniów nosi abaje, czyli czarne wierzchnie okrycie dla kobiet lub luźną tunikę dla mężczyzn zwaną kamisem.


Jak podaje resort edukacji w pierwszym półroczu 2022 roku liczba naruszeń zakazu noszenia symboli religijnych w szkołach wzrosła o 22 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej