RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nowe informacje ws. Jakuba B. „Kontaktował się z rodziną po zgłoszeniu zaginięcia”

Jakub B. wciąż jest poszukiwany  (fot. Facebook)
Jakub B. wciąż jest poszukiwany (fot. Facebook)

Najnowsze

Popularne

Według nieoficjalnych ustaleń Jakub B. kontaktował się z członkami swojej rodziny już po zgłoszeniu zaginięcia – poinformowała Interia. Polityk, który opuścił nagle szkolenie w jednym z krakowskich hoteli, wciąż jest poszukiwany i nie wiadomo, gdzie przebywa.

Jakub B. oskarżany o gwałt. Jest decyzja Lewicy po publikacji tvp.info

Jakub B. zaginął w czwartek. Podczas wyjazdu firmowego wyszedł nagle z hotelu i nie wrócił. Do policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi,...

zobacz więcej

Portal tvp.info ujawnił we wtorek nowe informacje dotyczące zaginięcia polityka Lewicy Jakuba B. Mężczyzna zniknął w ubiegły czwartek; opuścił hotel Hilton, gdzie przebywał na firmowym szkoleniu PwC. Po przerwie i lunchu nie wrócił już na zajęcia. Swoje rzeczy pozostawił na stoliku w sali. Od tamtej pory ślad po nim zaginął. 

 

Jakub B. Poszukiwania trwają


Z naszych ustaleń wynika, że już po zaginięciu mężczyzny do krakowskich policjantów zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że została zgwałcona przez Jakuba B. 

 

Kobieta złożyła zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury, a policjanci zabezpieczyli nagrania z hotelowego monitoringu. Według naszych informatorów widać na nim moment napaści seksualnej na kobietę i zaciągnięcia jej do pokoju. 

 

Po tym, jak portal tvp.info ujawnił nowe okoliczności w tej sprawie, władze Lewicy podjęły „w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu Jakuba B. w partii”. 

Zaginął polityk Lewicy Jakub B. Kobieta oskarża go o napaść seksualną

Kraków. Trwają poszukiwania zaginionego polityka Lewicy, który w czwartek opuścił hotel Hilton, gdzie odbywał firmowe szkolenie. Od tamtej pory...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy KP Lewica Marek Kacprzak przekazał nam, że przedstawiciele partii nie mają kontaktu z zaginionym, a ich decyzja jest związana z doniesieniami mediów. 

 

Nasze ustalenia potwierdziły także inne media: „Gazeta Krakowska” i Wirtualna Polska. Nowe okoliczności w sprawie ujawniła też Interia. Według nieoficjalnych ustaleń tego portalu Jakub B. kontaktował się z członkami swojej rodziny już po zgłoszeniu zaginięcia. 

   

„Nasz dziennikarz ustalił również nieoficjalnie, że po tym jak mężczyzna zniknął, do jednego z komisariatów miała zgłosić się kobieta, która złożyła zeznania obciążające polityka. Obecnie podejmowane są czynności sprawdzające” – potwierdzają nasze ustalenia dziennikarze Interii. 

„Gazeta Krakowska” podawała, że brat zaginionego polityka zapewnia o jego niewinności.

– Nie mamy żadnych informacji i dowodów na to, że Kuba jest zamieszany w napaść seksualną. Mój brat jest osobą zaginioną i skupiamy się na tym, żeby go odnaleźć. Ufam mojemu bratu i wiem, że nie zrobił nic złego. Ponawiamy prośbę – osoby mające jakiekolwiek informacje proszone są o bezpośredni kontakt z Komisariatem Policji VIII w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-910, 47-83-53-070 lub z numerem alarmowym 112 – mówił portalowi gazety brat poszukiwanego Maciej. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej