RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

CBA w PISF. „Czynności analityczno-informacyjne”

Kontrola CBA w PISF. Co wykaże? (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Kontrola CBA w PISF. Co wykaże? (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą czynności analityczno-informacyjne w Państwowym Instytucie Sztuki Filmowej – potwierdził portalowi tvp.info zespół prasowy CBA.

Sroka: Nie zatrudniałam w PISF członków swojej rodziny

– Działalność PISF była zgodna z prawem; nie zatrudniałam tam członków swojej rodziny – napisała na Facebooku b. dyrektor Polskiego Instytutu...

zobacz więcej

„W przedmiotowej sprawie Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi czynności analityczno– informacyjne. Czynności są w toku i dopiero po ich zakończeniu Biuro będzie mogło ewentualnie udzielić więcej informacji” – odpowiada na nasze pytania CBA. 

  

Wirtualna Polska zwraca uwagę, że kadencja dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego, który zarządza instytucją od 2017 roku, kończy się za dwa miesiące. Nowy dyrektor Instytutu ma zostać powołany do 7 grudnia.  


Do sprawy odniósł się PISF. „Polski Instytut Sztuki Filmowej informuje, że czynności analityczno-informacyjne prowadzone przez CBA trwają od lipca 2020 roku, zarówno w PISF jak i w innych podmiotach branży filmowej” – przekazano w oświadczeniu. 

  

„Czynności te nie stanowią kontroli doraźnej co insynuują autorzy artykułu. Przez cały ten okres Instytut przekazuje informacje niezbędne dla prowadzonych przez CBA analiz” – dodał PISF. 


Polski Instytut Sztuki Filmowej działa na podstawie ustawy o kinematografii, która weszła w życie 19 sierpnia 2005 r., i statutu. Celem Instytutu jest przywrócenie polskiemu filmowi rangi i pozycji na świecie, poprzez stworzenie warunków podobnych do tych, w jakich rozwijają się kinematografie odnoszące międzynarodowe sukcesy artystyczne i ekonomiczne.


Zobacz też: Rodzice i siostry, wujowie i zięciowie. Tak zatrudniał PISF za rządów Magdaleny Sroki 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej