RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Prezes PGE: Spółka intensywnie importuje węgiel do Polski [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski powiedział, że spółka intensywnie importuje węgiel do Polski. – Od początku roku sprowadziliśmy 4 mln ton węgla i będzie on nadal wypływał. Do końca roku sprowadzimy 8 mln ton, a do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia, planujemy około 10 mln ton węgla – przekazał Dąbrowski podczas konferencji w porcie morskim w Gdańsku.

Jedenaście statków z węglem dla PGE. „Polska jest bezpieczna”

Do Polski płynie 11 statków z węglem dla Polskiej Grupy Energetycznej; to 700 tys. ton surowca – powiedział w poniedziałek prezes PGE Wojciech...

zobacz więcej

Jak podkreślił prezes PGE, wobec dużego zapotrzebowania na ten surowiec uruchomiono wszelkie moce przeładunkowe, by węgiel jak najszybciej trafiał ze statków do odbiorców w całej Polsce. 

 

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej zapewnił, że węgiel sprowadzony z Kolumbii, który będzie dostarczany klientom PGE, spełnia wszystkie parametry, aby zastąpić węgiel rosyjski. Dodał, że to surowiec wysokiej jakości opałowej.  


Nasz węgiel jest wysokiej jakości” 


– Nasz węgiel jest wysokiej jakości, jest o wysokiej wartości opałowej, jest badany w porcie nadania i w porcie odbioru przez niezależne laboratoria, które wystawiają odpowiednie certyfikaty – podkreślił Dąbrowski.  


W porcie w Gdańsku węgiel ze statków przeładowywany jest przeważnie bezpośrednio na samochody dostawcze lub do wagonów kolejowych, a następnie wywożony do składów poza terenem portu. 


 Do kwietnia przyszłego roku PGE planuje zrealizować import około dziesięciu milionów ton węgla. Ma to zapewnić dostawy surowca dla sektora komunalnego. 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej