RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Miał znaleźć psu nowy dom, a powiesił go na drzewie

Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu zabicia psa (fot. Shutterstock/CC7)
Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu zabicia psa (fot. Shutterstock/CC7)

Do pięciu lat więzienia grozi 65-latkowi z gminy Torzym w woj. lubuskim, który miał zaopiekować się bezpańskim labradorem i znaleźć mu nowy dom, a zamiast tego postanowił pozbyć się „problemu” i powiesił psa na drzewie – poinformowała Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

Noworodek z podciętym gardłem. „Z matką nie ma logicznego kontaktu”

Do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach trafiła niespełna 15-letnia dziewczyna z noworodkiem. Dziecko miało ranę ciętą szyi. Szpital od razu...

zobacz więcej

Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to karę nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. 

 

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie września. Policjanci z komendy w Sulęcinie przyjęli zgłoszenie o psie powieszonym w kompleksie leśnym na terenie gminy Torzym, którego znalazł przechodzień. 

 

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Na miejscu przestępstwa wykonali szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady i martwe zwierzę. Następnie pytali mieszkańców okolicznych miejscowości. 

 

Dzięki zaangażowaniu policjantów w krótkim czasie udało się ustalić i zatrzymać podejrzanego o ten bestialski czyn – zaznaczyła Biernacka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej