RAPORT

Pogarda

Nowo zmobilizowane oddziały już na Ukrainie. Nagranie „motywującej” przemowy rosyjskiego oficera

 Nowo zmobilizowane w Rosji oddziały przyjeżdżają na front (fot. Evgenii Bugubaev/Anadolu Agency via Getty Images)
Nowo zmobilizowane w Rosji oddziały przyjeżdżają na front (fot. Evgenii Bugubaev/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Na tereny okupowane przez Rosjan przybywają oddziały złożone ze zmobilizowanych żołnierzy, informuje Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. „Ludzie ci nie przechodzili żadnych przygotowań” – ocenia sztab.

Patriarcha Cyryl obiecuje zbawienie żołnierzom Putina. „Ofiara zmywa grzechy”

Ofiara poniesiona podczas pełnienie służby wojskowej zmywa wszystkie grzechy – powiedział w niedzielnym kazaniu proputinowski patriarcha moskiewski...

zobacz więcej

Jak podano w porannym komunikacie, zmobilizowani uzupełniają odziały 1. pułku pancernego 2. dywizji zmotoryzowanej 1. armii pancernej sił zbrojnych Rosji, które wyjeżdżają do strefy działań bojowych.


Z nowo przybyłymi „nie przeprowadzano w ogóle żadnych przygotowań” – podkreśla sztab. Dodano, że władze rosyjskie działają na rzecz tzw. samomobilizacji, czyli ochotniczego zaciągu na wojnę. „W rezultacie do oddziałów na Ukrainie przybywają ludzie skazani za przestępstwa kryminalne” – zwrócił uwagę sztab.


W sieci krąży nagranie „motywującej” przemowy rosyjskiego oficera. „Nic nie wiem o rotacji. Tak jak wy, przyjechałem tu trzy dni temu. Zostałem zabrany z urlopu i wyznaczony na dowódcę pułku, którego nie sformowałem, widzę go po raz pierwszy. Pracuję z wami od podstaw. Nawet nie wiem, czy pojadę z wami na Ukrainę” – słyszymy na nagraniu.


Dowódca skarży się także na liczne dolegliwości zdrowotne, m.in. przepuklinę kręgosłupa, problemy z kolanem i „półślepotę”.


„Więc nie mówcie mi, że nie możecie. Ja też nie mogę” – zaznacza wojskowy. 


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej