RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Renzi broni Meloni. „Jest moją rywalką, ja jestem jej rywalem, ale...”

Matteo Renzi (fot.  Antonio Masiello/Getty Images)
Matteo Renzi (fot. Antonio Masiello/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Były premier Włoch i polityczny przeciwnik Giorgii Meloni Matteo Renzi broni swoją rywalkę. – Idea, że teraz jest ryzyko faszyzmu we Włoszech, jest całkowicie bezpodstawna – powiedział na antenie CNN News.

„Duże obawy w Brukseli i Berlinie” w związku z wynikami wyborów we Włoszech

Zwycięstwo wyborcze we Włoszech prawicowej partii Bracia Włosi Giorgii Meloni sprawiło, że „w Brukseli, ale także w Berlinie panują duże obawy”, iż...

zobacz więcej

– Szczerze mówiąc, byłem przeciwko Georgi Meloni. Nie jestem jej najlepszym przyjacielem. Razem rośliśmy w polityce, ale jesteśmy i zawsze będziemy rywalami – powiedział w CNN Renzi


Komentując zwycięstwo prawicy we Włoszech Renzi stwierdził, że nie stanowi ono zagrożenia dla włoskiej demokracji. – Myślę, że to nie jest zagrożenie dla włoskiej demokracji. Giorgia Meloni Jest moją rywalką, a ja jestem jej rywalem. Będziemy nadal walczyli ze sobą – dodał Renzi.


Były premier stwierdził, że mówienie o ryzyku faszyzmu we Włoszech jest bezpodstawne. Polityk podkreślił, że to Meloni wygrała wybory.


„Oglądając to każdy powinien sobie uświadomić jak potwornym wstydem dla polskiej opozycji są te 44 sekundy nagrania, pokazujące szacunek dla Włoch ze strony liberalnego polityka włoskiego i brak szacunku do Polski ze strony naszej «totalnej opozycji»” – skomentował portal wPolityce.pl stwierdzając, że polska opozycja „nie zawahała się przed niczym. Nie tylko przed fejkowymi oskarżeniami ale i namowami do „zagłodzenia” Polski, blokad, sankcji, wyroków”.


Matteo Renzi był szefem włoskiego rządu w latach 2014-2016, a obecnie zasiada we włoskim Senacie z ramienia Partii Demokratycznej, której jest liderem. 


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej