RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Środa deszczowa. „Opady intensywne” [PROGNOZA]

Padać ma głównie na północy kraju (fot. Pexels)
Padać ma głównie na północy kraju (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Synoptycy ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim. Jak poinformował rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski, w środę w tych regionach do godziny 15 może spaść blisko miesięczna norma opadu dla września.

Jesień przybiera na sile. We wtorek możliwe opady śniegu [PROGNOZA]

Pogoda we wtorek coraz bardziej jesienna, a w górach zimowa. Zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami głównie na Pomorzu Wschodnim....

zobacz więcej

IMGW informuje, że Europa środkowa pozostanie pod wpływem rozległego niżu z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami nad Morzem Północnym i Bałtykiem. Północno-wschodnia Skandynawia, północna Rosja oraz Półwysep Iberyjski będą w zasięgu układów wyżowych. Pogodę w Polsce kształtować będzie niż z ośrodkiem nad Bałtykiem; na północnym wschodzie kraju zaznaczy swój wpływ front okluzji. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.


W środę na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Poza tym zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, silniejsze na północy kraju, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu.


– Według prognoz, w północnej i wschodniej części województwa pomorskiego oraz w zachodnich powiatach warmińsko-mazurskiego może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy. Meteorolodzy zaliczają takie opady do intensywnych, dlatego wydane zostały ostrzeżenia pierwszego stopnia przed tym zjawiskiem – wskazał Walijewski. Dodał, że na Wybrzeżu mogą pojawiać się burze.


Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju wyniesie od 13 do 15 stopni Celsjusza, natomiast w obszarach podgórskich od 11 do 12 stopni. Najcieplej będzie na Podkarpaciu, tam termometry wskażą 17 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 75 km/godz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej