RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zełenski pogratulował Meloni zwycięstwa. Otrzymał wyrazy poparcia

Giorgia Meloni poprowadziła Braci Włochów do wygranej w wyborach parlamentarnych (fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI)
Giorgia Meloni poprowadziła Braci Włochów do wygranej w wyborach parlamentarnych (fot.PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Najnowsze

Popularne

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski złożył gratulacje zwyciężczyni wyborów parlamentarnych we Włoszech Giorgii Meloni. Liderka ugrupowania Bracia Włosi zapewniła go, że może on liczyć na poparcie dla sprawy wolności Ukrainy.

Włosi wybrali prawicę. Bruksela rozważa zablokowanie im KPO

„Groźby szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen znajdują potwierdzenie w słowach szefa Europejskiej Partii Ludowej Manfreda Webera” –...

zobacz więcej

Zełenski napisał we wtorek wieczorem po włosku na Twitterze: „Gratulacje dla Giorgii Meloni i dla jej partii z okazji zwycięstwa w wyborach. Doceniamy stałe poparcie Włoch dla Ukrainy w walce przeciwko rosyjskiej agresji”. „Liczymy na owocną współpracę z nowym włoskim rządem” – dodał ukraiński przywódca.


Meloni, niemal pewna kandydatka na premiera, odpowiedziała mu również na Twitterze: „Wie Pan, że może liczyć na nasze lojalne poparcie dla sprawy wolności narodu ukraińskiego”.


Liderka partii Bracia Włosi zwróciła się do także premiera Mateusza Morawieckiego, dziękując mu za gratulacje. „Brońmy razem naszych wspólnych wartości i europejskiego bezpieczeństwa” – napisała.


Zwracając się do brytyjskiej premier Liz Truss zapewniła, że jest gotowa współpracować z nią i z jej rządem na rzecz „wolności, demokracji, bezpieczeństwa i dobrobytu” ich obu narodów.


Do szefa rządu Czech Petra Fiali napisała zaś: „To będzie zaszczyt wzmocnić naszą wspólną pracę dla lepszej Europy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej