RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Farsa”. Zełenski dosadnie o pseudoreferendach

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. FB/Володимир Зеленський)

Najnowsze

Popularne

– Ta farsa na terytoriach okupowanych nie może być nawet nazwana imitacją referendum – powiedział we wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W wieczornym wystąpieniu zapewnił, że te ziemie powrócą do Ukrainy.

Zełenski na forum ONZ: Rosji trzeba odebrać prawo głosu

Rosja próbuje ukraść ukraińskie terytorium, to najbrutalniejsze pogwałcenie Karty Narodów Zjednoczonych – powiedział we wtorek prezydent Ukrainy...

zobacz więcej

Zełenski powiedział, że Ukraina będzie bronić swoich obywateli nadal żyjących pod okupacją na czterech obszarach, w których odbywały się „głosowania” – w obwodach donieckim, ługańskim, zaporoskim i chersońskim - oraz w częściach obwodu charkowskiego, które wciąż są pod okupacją.


Prezydent powiedział też, że wkrótce nadejdą dobre wieści z frontu, ale na razie nie podał żadnych szczegółów. – Posuwamy się naprzód i wyzwolimy naszą ziemię – zapewnił.


Władze okupacyjne w zajętych częściowo przez wojska rosyjskie czterech obwodach na wschodzie i południu Ukrainy twierdzą, że od piątku do wtorku prowadziły tam pseudoreferenda w sprawie przyłączenia tych terenów do Rosji. Działania te na okupowanych terytoriach obwodów donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej