RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Bogdanka wydobędzie mniej węgla. Zatrzymanie produkcji z jednej ze ścian

W kopalni zatrzymano produkcję z jednej ze ścian (fot. Jakub Porzycki/Anadolu Agency via Getty Images)
W kopalni zatrzymano produkcję z jednej ze ścian (fot. Jakub Porzycki/Anadolu Agency via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W przyszłym roku Bogdanka wyprodukuje około 8,3 mln ton węgla handlowego zamiast 9,2 mln; powodem jest zatrzymanie produkcji z jednej ze ścian – poinformowała spółka. W połowie września spółka zaktualizowała plan produkcyjny węgla handlowego na ten rok, obniżając go.

Opłaty za prąd będą zamrożone w 2023 r. do zużycia 2000 kWh dla wszystkich

W 2023 r. zamrożone będą wszystkie składowe rachunku za prąd dla wszystkich gospodarstw domowych do zużycia 2000 kWh, z „pozytywnymi wyjątkami” dla...

zobacz więcej

Spółka podkreśliła w komunikacie, że pojawienie się nagłych i nieprzewidywalnych utrudnień w prowadzeniu wydobycia było bezpośrednim powodem zatrzymania produkcji z jednej ze ścian.


W związku z tym spółka przewiduje, że plan produkcyjny na rok 2023 wynosić będzie około 8,3 mln ton węgla handlowego. „Jednocześnie informujemy, że spółka opracowuje plan naprawczy obejmujący działania zmierzające do jak najszybszego uwolnienia uwięzionego kompleksu ścianowego i przywrócenia produkcji ze ściany” – zaznaczono w komunikacie.


W połowie września Bogdanka obniżyła z 9,2 mln do 8,3 mln ton plan produkcyjny węgla handlowego w tym roku. Spółka podała wówczas, że w ścianie 3/VII/385 uruchomionej 31 sierpnia tego roku nastąpił nagły i niespodziewany wzrost ciśnienia eksploatacyjnego, w wyniku czego doszło do jej zaciśnięcia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej